Madrid, 01. 10. 2016 10.01 |

Madridski Real je uspešno začel branjenje naslova španskega prvaka. V prvem krogu državnega prvenstva so presegli stotico in premagali Unicajo (101:90). Izkazal se je tudi 17-letni Luka Dončič, ki iz igre ni zgrešil, odigral pa je slabih 19 minut.

Začelo se je špansko košarkarsko prvenstvo, madridski Real se je na uvodu lige ACB pomeril Unicajo iz Malage. Real je zmagal s 101:90, viden delež je imel tudi 17-letni slovenski košarkar Luka Dončič in trenerju Pablu Lasu dokazal, da lahko računa nanj.

Tekma je bila sicer precej izenačena do zadnje četrtine, ko je Real odigral vrhunsko in dobil ta del z izidom 30:17. Unicaja je vodila 78:73, ko je Real naredil delni izid 11:0, tudi s tremi zaporednimi trojkami Dončiča, Carrolla in Taylorja. Dončič je igral slabih 19 minut, dosegel 6 točk (1/1 za dve, 1/1 tri, 1/2 prosti meti), 4 podaje, 2 skoka, 2 izgubljeni žogi, 1 blokada in +21 v kategoriji +/- (drugi najboljši v moštvu za Othellom Hunterjem). Letos se je slovenski košarkar na sezono pripravljal v ZDA, kjer je s trenerjem vadil predvsem met. Prvi strelec Reala je bil center Gustavo Ayon, ki je zbral 16 točk.