New York, 31. 01. 2017 08.01 |

T.Š./STA
5

Košarkarji Miami Heat so v ligi NBA zmagoviti niz podaljšali na osem tekem. Pred domačimi gledalci so premagali najslabšo ekipo lige Brooklyn Nets s 104:96, Goran Dragić je bil z 20 točkami prvi strelec tekme.

Pet igralcev Miamija je imelo dvomestne številke, najvišje med njimi pa Goran Dragić, ki je ob metu iz igre 6:13 zbral 20 točk in osem podaj v 32 minutah igre. Miami Heat je pri devetnajstih zmagah ali 38,8 odsotnem izkupičku, osmo mesto na vzhodu pa zaseda Charlotte s 23-25 (47,9%). Pred njim so tri ekipe - Milawaukee, Detroit in New York, tako da zdaj za osmim mestom na vzhodu oziroma končnico zaostajajo le še štiri zmage. Vročica bo naslednjo tekmo igrala 4. februarja doma proti Philadelphii.

"Zdaj ko smo dobili osmo tekmo zapored, je življenje precej lažje. Šli smo skozi težke čase, veliko smo trenirali in napredovali, zato zdaj zelo uživamo. Tu se tudi vidi naše razmišljanje; nihče od nas noče izgubljati tekem, nikoli nismo rekli, da je konec sezone, ampak smo se trudili, da bi bili vsak dan boljši. Smo na pravi poti in pri tem moramo vztrajati," je dejal Dragić ter razkril še pot do zmage proti Brooklynu. "Odločilna je bila zadnja četrtina oziroma zadnjih šest minut tekme, ko smo odlično odigrali v obrambi. Tekmec je v zadnji četrtini od zgolj 28-odstotnem metu dosegel le 17 točk."

Detroit je sinoči izgubil v Bostonu, Beno Udrih pa je poraz s 109:113 spremljal s klopi. Poraz so doživeli tudi prvaki iz Clevelanda. Ob odsotnosti Kevina Lova so pokleknili na gostovanju v Dallasu (104:97), LeBron James je dosegel 23 točk, Kyrie Irving pa 18 ter imel šest izgubljenih žog, le eno manj kot celotna ekipa Mavericks.