Miami, 10. 05. 2016 07.49 |

Košarkarji Miami Heat so na četrti tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA po podaljšku premagali Toronto Raptors s 94:87 in izid v zmagah izenačili na 2:2. Goran Dragić in Dwyane Wade sta skupaj dosegla dosegla skoraj polovico točk Miamija (45). Golden State je po podaljšku zmagal v Portlandu.

Stanje v zmagah v seriji polfinala vzhodne konference med Miamijem in Torontom je izenačeno na 2:2. Toronto je v Miamiju zmagal na tretji tekmi, Miami je dobil četrto tekmo, naslednja tekma je v Torontu. Goran Dragić je k zmagi v 43 minutah prispeval 15 točk (5/16), šest skokov in štiri podaje. Pri Miamiju je bil sicer najboljši Dwyane Wade s 30 točkami (met 13/24), štirimi skoki in dvema podajama, igral je 38 minut in pol, skupaj z Dragićem sta dosegla skorajda polovico vseh točk moštva. Edini, ki je pri Miamiju še dosegel dvomestno število točk je bil Joe Johnson.

Pri Torontu sta največ točk (14) dosegla Terrence Ross in Cory Joseph. Zaradi poškodb sta manjkala centra pri obeh moštvih, pri gostiteljih Hassan Whiteside, pri Raptorsih pa Jonas Valančiunas. Ob polčasu je vodil Miami (44:35), v zadnji četrtini pa so gostitelji vodili le 13 sekund. "Toronto je izjemno moštvo, znova je to dokazalo. Kar nekaj časa je bilo videti, da se bomo zavili v črno, toda za nas ni predaje. Čeprav sem bil v zaključku zelo utrujen, sem se sestavil, obenem pa nisem silil meta, vedel sem, da so vse oči tekmecev uprte vame in soigralci so uspešno opravili svoje delo," je menil Wade.

Ob koncu rednega dela je bil izid 83:83, izenačenje je 12 sekund pred koncem prispeval Wade, v podaljšku je bil izid 11:4 za Miami. Miami v podaljšku ni več zaostajal, po vodstvu z dvema točkama razlike (89:87) je 22,4 sekunde pred koncem Dragić najprej zadel met iz igre, nato pa še iz prostih metov (92:87). Wade je slabih pet sekund pozneje najprej ukradel žogo, nato pa z zabijanjem, svojima edinima točkama v podaljšku, postavil končni izid srečanja. "Nič novega, ponovno je bila tesna tekma. Zaključek smo opravili dobro, zmagali v podaljšku. Tokrat nam met ni šel, žoga ni hotela skozi obroč," je pojasnil Dragić, ki je igral s šivi na ustnici, ki jih je staknil ob porazu na drugi tekmi, ko je skušal zaustaviti DeMarja DeRozana, ta pa je s komolcem zadel v glavo.

"Serija je zelo napeta, stvari se hitro spremenijo, le malenkosti odločajo. Danes je bilo bolje, včasih nam ne uspe doseči neke prave stabilnosti," je ocenil trener Miamija Erik Spoelstra. "Take tekme se lahko odvijejo le, če si obe moštvi želita zmage in se zanje srčno bojujeta, nam danes ni uspelo, krivec sem pa jaz," se je s pepelom posul igralec Toronta Kyle Lowry, ki je že pred podaljškom zaradi osebnih napak kot edini na parketu predčasno končal tekmo in to zgolj z desetimi točkami, od tega je zadel le dva od enajstih metov iz igre.

Po podaljšku je zmagal tudi Golden State, bojevniki so slavili v Portlandu (132:125) in vodijo s 3:1 v zmagah, naslednja tekma bo v Oaklandu. Po poškodbi se je na parket vrnil Stephen Curry in dosegel 40 točk, od tega kar 17 v podaljšku.

Goran Dragić je na četrti tekmi dvoboja s Torontom dosegel 15 točk.