Miami, 06. 01. 2018 08.17 |

T.Š./STA
0

Košarkarji Miami Heat so v ligi NBA v domači dvorani gostili New York Knicks in po podaljšku slavili s 107:103. Goran Dragić je k zmagi prispeval 19 točk. Miami je stavil predvsem na met za tri točke, imeli so kar 42 poizkusov, kar je rekord kluba.

Wayne Ellington je bil prvi strelec Miamija, dosegel je 24 točk, slovenski zvezdnik  Goran Dragić jih je dodal 19, ob tem pa prispeval še po šest skokov in podaj v 40 minutah igre, Josh Richardson je dosegel 18, Tyler Johnson pa 16 točk. Košarkarji Miamija so kar 42-krat vrgli na koš za tri točke, kar je klubski rekord, in tudi zgrešili rekordnih 30 metov za tri.

Gosti so si s trojko Douga McDermotta 1,1 sekunde pred koncem priigrali podaljšek, katerem so dvakrat povedli. A domači košarkarji se niso pustili zmesti, tekmo so končali z nizom 7:2, ki ga je 2:22 minute do konca začel Ellington s trojko. "Današnja tekma je bila prava muka - morali smo poskusiti vse. Bila je težka tekma, a smo zadovoljni z rezultatom," je po zmagi dejal Dragić.

Courtney Lee je bil prvi strelec kratkohlačnikov s 24 točkami, 20 jih je zbral Michael Beasley, ki je zaradi zvina gležnja odsedel večino podaljška, 15 pa Kristaps Porzingis. Naslednja tekma Miami čaka v nedeljo, ko bo prav tako v domači dvorani gostil Utah Jazz.