Dallas, 28. 02. 2017 08.15 |

T.Š./STA
0

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na torek v gosteh za sedem točk izgubilo proti ekipi Dallas Mavericks (89:96). Goran Dragić je bil s 24 točkami prvi strelec Miamija, pri Dallasu se je izkazal brat Stepha Curryja, Seth (29 točk).

Slovenec v dresu Miamija Goran Dragić je bil prvi strelec svoje ekipe, v 37 minutah je dosegel 24 točk (met 10/21), dodal še šest podaj in pet skokov, imel je še tri ukradene in štiri izgubljene žoge. Miami je bil blizu nove zmage, a v zadnjih slabih petih minutah (4:37) niso dosegli koša in Dallas se je veselil zmage. Prvi strelec tekme je bil Seth Curry, brat Stephena Curryja, ki je dosegel 29 točk. To je bil šele tretji poraz Miamija na zadnjih 19 tekmah.

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in doma izgubila proti Toronto Raptors z 91:92. Vujačić se v treh minutah igre ni vpisal med strelce. Kyle Lowry bo manjkal do konca sezone zaradi poškodbe zapestja, so sporočili iz Toronta. Upajo, da se bo košarkar, ki ima v svoji enajsti sezoni povprečje 22,8 točke, 6,9 podaje in 4,7 skoka na tekmo vrnil vsaj za končnico.

LeBron James je s 24 točkami, 10 skoki in šestimi podajami vodil Cleveland Cavaliers do zmage nad Milwaukee Bucks s 102:95. Po sobotnem porazu s Chicagom se je Cleveland z novo zmago še utrdil v vodstvu na vzhodnem delu lige. V Philadelphii je moštvo 76ers s 119:108 premagala najboljša ekipa lige Golden State Warriors. Kevin Durant se je vrnil po poškodbi leve roke s 27 točkami, Klay Thompson je dodal 21 točk, Zaza Pachulia 16, Draymond Green pa 14 točk, 11 skokov in pet ukradenih žog. Stephen Curry je sicer zabeležil 19 točk, vendar je zgrešil vseh 11 poskusov za tri točke in šele tretjič na 211 tekmah ostal brez dosežene trojke.

New York Knicks - Toronto Raptors           91:92
Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 108:119
Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks      102:95
Boston Celtics - Atlanta Hawks              98:114
Dallas Mavericks - Miami Heat               96:89
Houston Rockets - Indiana Pacers           108:117
Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves   88:102