Miami, 04. 03. 2018 07.58 |

M.J./STA/M.F.
5

Moštvo Miami Heat je premagalo neposredne tekmece v boju za končnico Detroit Pistons s 105:96. Goran Dragić je dosegel 13 točk, pet podaj, dva skoka in dve ukradeni žogi. Vse v prvem polčasu, v drugem sploh ni metal. Ljubljančan je bil v pogovoru z našim novinarjem Maticem Flajšmanom nasmejan, saj se zaveda, da je narejen pomemben korak h končnici.

Goran Dragić in Justise Winslow FOTO: AP

Ekipi sta v vzhodni konferenci povsem blizu. Miami je na osmem mestu, Detroit na devetem, po tokratni zmagi vročice pa ju zdaj ločijo štiri zmage. "Obračun dveh obupanih ekip. To je smisel lige. Zmaga je za nas velikanskega pomena," je bil kratek in jasen trener Miamija Erik Spoelstra. Prvi strelec tekme je bil Blake Griffin z 31 točkami. Prav Griffin je bil jeziček na tehtnici, saj je Detroit z njim na igrišču nadigraval Miami, ko pa je dobil počitek, je bilo obratno. To je priznal tudi njegov trener Stan van Gundy: "Z Blakom smo igrali do njegove izčrpanosti. Brez njega smo se mučili. Je dominanten igralec in vsakič, ko sem ga posedel na klop, smo se mučili." Miami naslednja tekma čaka v ponedeljek proti Phoenixu.

Houston je proti Bostonu podaljšal svoj zmagoviti niz. Zmagal je s 123:120 in vpisal 15. zaporedno zmago. Prvi strelec tekme je bil Houstonov Eric Gordon z 29 točkami, James Harden je končal pri 26 točkah. Poraz so doživeli podprvaki lige NBA. Cleveland je klonil proti Denverju s 117:126. Cavaliers ni pomagal niti dvojni dvojček LeBrona Jamesa (25 točk, 15 skokov). Na drugi strani je blestel Gary Harris z 32 točkami. Orlando je s 107:100 premagal Memphis, Los Angeles Lakers s 116:112 San Antonio, Utah z 98:91 Sacramento, Portland pa je bil 108:100 boljši od Oklahome, pri katerih je sicer 30 točk dosegel Russell Westbrook.

Miami Heat - Detroit Pistons                       105:96
Orlando Magic - Memphis Grizzlies                  107:100
Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets               117:126
Houston Rockets - Boston Celtics                   123:120
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers             112:116
Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder     108:100
Sacramento Kings - Utah Jazz                        91:98