Madrid, 25. 02. 2017 08.01 |

Košarkarji Real Madrida tudi sedem krogov pred koncem rednega dela Evrolige ostajajo na prvem mestu. Tokrat so pred domačimi gledalci premagali Darušafako s 101:83, Luka Dončić pa je na svoji predzadnji tekmi kot mladoletnik - 28. februarja bo praznoval 18. rojstni dan - dosegel pet točk.

Real je vodilni v Evroligi.
Real je vodilni v Evroligi. FOTO: AP

V zadnjem mesecu in pol - redni del se konča 7. aprila - se obeta ogorčen boj za osem mest, ki vodijo v končnico. Trenutno sta v igri dva Slovenca. Poleg Luka Dončića še Jaka Blažič z Baskonio, ki je kljub porazu pri neposrednem tekmecu Anadolu Efesu ohranil mesto za četrtfinale. Blažič je imel tokrat minimalno vlogo, saj je igral zgolj dve minuti. Od ekip, ki nimajo več možnosti za med osem, je od tega kroga tudi Brose Bamberg Alekseja Nikolića, ki je ob porazu doma proti Žalgirisu odigral tekmo kariere v evroligi. V enajstih minutah je dosegel devet točk ob metu 3:5 iz igre.

Luka Dončić je po minutaži zaostal za svojim povprečjem (19 minut); imel je 5 točk, 5 skokov in 7 podaj v dobrih 14 minutah.

Na mestih za četrtfinale so trenutno Real Madrid, CSKA Moskva, Olympiacos, Fenerbahče, Panathinaikos, Crvena zvezda, Anadolu Efes in Baskonia Vitoria.