Atene, Istanbul, Vitoria, 10. 12. 2016 07.56 |

Košarkarji v Evroligi so v petek končali nastope v enajstem krogu. Igrala sta dva Slovenca, Anadolu Efes Istanbul Alena Omića je premagal Barcelono z 72:68, Baskonia Vitoria Jake Blažiča pa Darušafako iz Istanbula visoko s 73:52.

Anadolu Efes je zmagal v razburljivi končnici, potem ko je katalonski klub že izničil njegovo prednost in v zadnji minuti povedel z 68:66. A so Turki končnico odigrali bolj zbrano ter z zadetimi prostimi meti zmagali, pri zmagovalcih je bil delež Alena Omića šest točk in en skok. V zadnji tekmi večera Baskonia ni imela težav z Darušafako. Že po polčasu in izidu 37:19 je bilo jasno, da bo na koncu pomembno le vprašanje razlike, zmagovalec je bil že znan. Baski so si lahko privoščili tudi izgubljeno zadnjo četrtino, pa so na koncu še vedno zmagali visoko za 21 točk. Jaka Blažič pa je k uspehu prispeval pet točk in en skok. Osrednji slovenski košarkar tega kroga Evrolige je bil spet Luka Dončić.

Zoran Dragić.
Zoran Dragić. FOTO: AP

Vzhajajoči zvezdnik madridskega Reala je v četrtek gostil Žalgiris Kaunas in prispeval levji delež za zmago s 96:91. Real in Žalgiris sta bila do polčasa povsem skupaj. Po polovici tekme je bil izid 49:49, pozneje pa so domači sicer povedli, a so se gostje ob koncu spet približali. Dončič je v odločilnih trenutkih tekme zadel dve trojki, potem pa še prosta meta 12 sekund pred koncem, tako da je Real ušel na neulovljivo prednost. Na koncu je imel v statistiki 17 točk ter po štiri skoke in podaje. Bil je najboljši strelec svoje ekipe (statistični indeks 24), izbrali pa so ga tudi za igralca tekme.

Manj uspešen je bil Emporio Armani z Zoranom Dragićem, ki je gostil moskovski CSKA in izgubil s 64:79; Dragićeva ekipa je bila do polovice enakovreden tekmec, ob polčasu še vodila z 38:36, potem pa v tretji četrtini povsem popustila. Rusi so jo dobili s 30:16 in odločili zmagovalca. Slovenski reprezentant je v izkupiček milanske ekipe v 26 minutah prispeval sedem točk, dodal pa je še šest skokov. Že v sredo pa je tekmo odigral nemški Brose Basket in zmagal v Tel Avivu pri Maccabiju s 85:70, slovenski igralec Aleksej Nikolić pa je prvič v sezoni dobil priložnost za nastop za Bamberg, a je v slabih dveh minutah njegova strelska statistika ostala prazna, prispeval pa je eno podajo.