New York, 11. 02. 2017 08.17 |

T.Š./STA
6

Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojo ekipo v ligi NBA Miami Heat tokrat gostoval v New Yorku pri Brooklyn Nets. Vročica je zmagala s 108:99 za še 13. zaporedno zmago košarkarjev s Floride, slovenski branilec je dosegel 21 točk.

Brooklyn je izgubil dvanajstič zapored, Miami pa je zabeležil že 13. zaporedno zmago, kar je tretji najdaljši niz v klubski zgodovini. Goran Dragić pa je k zmagi prispeval 21 točk, štiri skoke in pet podaj. Najbolj razpoložen v vrstah gostov je bil tokrat James Johnson s 26 točkami. "Mislim, da smo postala prava ekipa in zlasti pridobili veliko samozavesti, zato nam gre tako dobro," je po tekmi dejal Johnson. Tyler Johnson je k zmagi za Miami, ki je igral brez Diona Waitersa in še v tretji četrtini zaostajal za 11 točk, dodal 18 košev.

"Včasih se moraš res ozreti globoko vase in pokazati vse, kar znaš. In prav v to nas je prisilil Brooklyn. Za zmago skušamo narediti vse, kar lahko," je dejal trener Miamija Erik Spoelstra. Miamijev zmagoviti niz je trenutno najdaljši med vsemi ekipami v prvenstvu NBA.

"Nikoli nismo iskali izgovorov in tudi jutri jih ne bomo. Moramo na vsaki tekmi zaigrati kot ekipa, biti agresivni. Igramo kot ekipa. Našli smo pravo kemijo. V prvem delu sezone smo imeli veliko poškodb, tako da smo ves čas menjali začetno postavo. Zdaj je drugače. Igramo drug za drugega in uživamo na parketu," je po tekmi dejal Dragić v pogovoru za Fox Sports. O svoji igri je dejal, da je ta čas v odlični formi: "Igram v življenjski formi. Trener mi puščo svobodo. A brez soigralcev, ki mi zaupajo, ne bi mogel biti tako dober."

New York Knicks, katerih član je tudi Slovenec Saša Vujačić, so v domači dvorani s 123:131 izgubili proti Denver Nuggets, Vujačić pa ni igral. Tudi Detroit Pistons so doživeli domač poraz; z 92:103 so klonili proti San Antonio Spurs. Beno Udrih za Detroit ni zaigral.

V Memphisu se je na tekmi med domačimi Grizzlies in Golden State Warriors izkazal Draymond Green, ki je dosegel trojni dvojček za zmago s 122:107. Green je zbral 12 skokov, deset podaj in deset ukradenih žog za prvi trojni dvojček v zgodovini NBA, ki ni imel vsaj deset točk. Green jih je dosegel le štiri. Zato pa je njegov soigralec Klay Thompson dosegel 36 točk, Kevin Durant 24, Stephen Curry pa 18.

Brooklyn Nets - Miami Heat                     99:108
New York Knicks - Denver Nuggets              123:131
Detroit Pistons - San Antonio Spurs            92:103
Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers          114:122
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors     107:122
Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 106:122
Washington Wizards - Indiana Pacers           112:107
Sacramento Kings - Atlanta Hawks              108:107