Murska Sobota, 26. 07. 2014 08.54 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je dobila tudi drugo pripravljalno tekmo pred svetovnim prvenstvom v Španiji. Tokrat so varovanci Jureta Zdovca brez težav odpravili Gruzijo (95:68), naš selektor pa kljub temu opozarja na pomanjkljivosti v igri.

Slovenski košarkarji so po zmagi nad Kanado tokrat v Murski Soboti brez večjih težav odpravili Gruzijo. 'Junaki' so pokazali precej boljšo igro kot proti severnoameriškim nasprotnikom, blesteli pa so predvsem v drugi četrtini. Takrat so namreč Gruzincem dovolili zgolj dve točki, sami pa so jih dosegli kar 21 in praktično odločili zmagovalca. V slovenskem taboru je bil najbolj razpoložen Jure Balažič, ki je dosegel 23 točk. Kljub visoki zmagi Jure Zdovc ni bil popolnoma zadovoljen. Motil ga je predvsem padec igre v drugem polčasu, ob tem pa si želi, da bi njegovi varovanci v napadu igrali bolj kolektivno. Slovenija bo pokal Adecco sklenila s tekmo proti Ukrajini, ki je doslej vknjižila dva poraza.