Union Olimpija proti Ciboni vodila vso tekmo, a izgubila

Ljubljana, 23. 12. 2014 20.01 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu lige Aba v Stožicah s 74:77 izgubili proti Ciboni. Zmaji so vodili praktično čez celotno tekmo, a je Zagrebčanom na koncu uspel preobrat. Krka je visoko s 75:100 izgubila na gostovanju pri Cedeviti.

Alen Omić in soigralci so izgubili po napeti končnici.
Alen Omić in soigralci so izgubili po napeti končnici. FOTO: Damjan Žibert
Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zelo boleč poraz v zadnjih treh dneh. V soboto so odpovedali na gostovanju v Novem mestu in visoko izgubili s Krko, tokrat pa so pred domačimi gledalci zapravili visoko prednost proti Ciboni in vpisali šesti poraz v ligi Aba. V vsem skupaj je dobro le, da so s Hrvati izgubili za manj, kot so zmagali na prvi tekmi v Zagrebu.

Ljubljančani so povsem sami krivi za poraz. Dve točki so imeli v žepu večji del tekme, v zaključku pa so odigrali izjemno slabo, nezbrano in brez prave ideje. Dino Murić je spoznal, kako kratka je v športu pot od junaka do krivca za poraz. Mlajši od bratov Murić je Union Olimpijo v prvem polčasu praktično sam popeljal do visoke prednosti; v prvi četrtini je dosegel 14 točk ob metu iz igre 5:7, tako da so zmaji na odmor odšli s 15 točkami naskoka.

A čeprav Murić v nadaljevanju ni bil več pri metu, je Union Olimpija vseeno nadzorovala potek tekme. Tudi ko se je Cibona na začetku zadnje četrtine približala na tri točke zaostanka, je zmogla delni izid 9:0 in vodstvo s 73:60. A v tem trenutku se je zeleno-belim ustavilo. Dino Murić je v zadnjih treh minutah zgrešil štiri proste mete v nizu, Cibona pa se je v tem času približevala in s košem Anteja Žižića 11 sekund pred koncem tudi povedla s 75:74. Ljubljančani so imeli še dovolj časa za zadnji napad, ki pa ga je Marko Marinović zaključil z nenatančnim metom s polrazdalje.

Chris Booker je dosegel 14 točk.
Chris Booker je dosegel 14 točk. FOTO: ABA liga

Visok poraz Krke

Potem ko so košarkarji Krke v soboto proti Unionu Olimpiji prekinili niz šestih porazov v ligi Aba, so v 14. krogu doživeli nov neuspeh. Na gostovanju pri evroligaški Cedeviti so izgubili s 75:100, kar je njihov drugi najvišji poraz v sezoni. Krka je tako v drugi del regionalnega tekmovanja vstopila z osmim porazom.

Novomeščani so bili v Domu sportova v Zagrebu brez možnosti za uspeh. Že v štartu so zaostali za tekmecem, ki je nato rutinirano držal prednost in zanesljivo prišel do jubilejne desete zmage. Cedevita je bila v prvem polčasu naravnost fantastična v napadu; do 15. minute, ko se je razlika prvič povzpela na 20 točk (46:26), je iz igre zgrešila vsega pet metov (17:22).

Ob takšni napadalni predstavi in ob dejstvu, da tudi Krka ni bila slaba v napadu, je Cedevita v prvem polčasu dosegla 55 točk, za malenkost skromnejša pa je bila v drugem delu. Vseeno je na koncu prvič v sezoni v ligi Aba prišla do 'stotice', ki je hkrati šele tretja med vsemi klubi v tej sezoni.

Pri Krki so bili najučinkovitejši Erjon Kastrati, ki je dosegel 20 točk ob metu iz igre 9:11, Mirko Mulalić s 16 točkami in Chris Booker, ki jih je dosegel 14. Prvi strelec Novomeščanov Malcolm Armstead je zbral 3 točke in 10 podaj.