Visoka zmaga Olimpije v Skopju

Skopje, 01. 03. 2015 18.58 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 23. krogu lige Aba v Skopju premagali MZT s 76:57. Ljubljanska četa je pod vodstvom novega trenerja Memija Bečirovića svojo nalogo opravila po pričakovanjih, upravičila vlogo favorita in predvsem z igro v tretji četrtini strla odpor gostiteljev.

Union Olimpijo je čakalo zanimivo gostovanje v Skopju, saj jim je nasproti stal MZT, ki ga je pred dnevi znova prevzel Aleš Pipan, donedavna še strateg Ljubljančanov. Toda ljubljanska četa pod vodstvom Memija Bečirovića je svojo nalogo opravila po pričakovanjih, upravičila vlogo favorita in predvsem z igro v tretji četrtini strla odpor gostiteljev. Prišla je do 13. zmage v sezoni, na drugi strani je MZT doživel že 17. poraz.

Alen Omić
Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

V prvem polčasu sta ekipi koš tekmeca polnili v serijah. Ljubljančani so v z delnim izidom 12:0 zanesljivo dobili prvo četrtino. Sledil je mrk Olimpije v uvodu druge četrtine, ko so tekmeci z delnim izidom 13:0 prešli v vodstvo s 25:20. Toda zeleno-beli so odgovorili na najboljši možen način, na krilih Klemna Prepeliča, ki je v prvem polčasu zadel štiri od petih metov za tri točke, so do konca polčasa skopsko moštvo nadigrali z 19:3 in na glavni odmor odšli z enajstimi točkami plusa. V tretji četrtini so Ljubljančani nadaljevali v podobnem slogu in držali tekmece na varni razdalji, še več, to so še izdatno povečali (vodili so že za 21 točk), tako da so v zadnjih deset minut odšli z zanesljivimi 16 točkami naskoka. Ko je Marko Marinović slabih šest minut pred koncem zadel trojko za 64:41, je bil zmagovalec dokončno odločen. Najvišja prednost je znašala 25 točk. Pri Olimpiji je bil z 18 točkami najboljši Prepelič, pri domačih pa s 15 Uroš Lučić.

MZT Skopje - Union Olimpija 57:76 (14:20, 28:39, 41:57)