Carigrad, 10. 09. 2017 16.46 |

V osmini finala košarkarskega EP v Carigradu sta se pomerili gostiteljica prvenstva Turčija in izbrana vrsta Španije. Španci, ki želijo tudi na tokratnem evropskem prvenstvu poseči po zlatu, so si zagotovili visoko prednost v prvi četrtini, nato pa nekoliko zmanjšali tempo, ob koncu pa kljub temu slavili s 73:56.

Pau Gasol je bil z enajstimi točkami eden izmed najvidnejših členov španske reprezentance. FOTO: AP

Španska reprezentanca, poleg Slovenije edina neporažena na prvenstvu, uživa v vlogi velikega favorita, kljub temu pa je bil njej stasu na tekmi proti domači izbrani vrsti ogrožen. V prvo četrtino so bolje vstopili Španci, ki so tekmo otvorili z metom za tri točke Rickyja Rubia, vodstva, ki so si ga zagotovili v prvi četrtini (19:10) pa niso izpustili vse do začetka zadnje. V drugi četrtini so Turki kljub temu ustavili večje število točk, s tem ritmom pa nadaljevali tudi v tretji, ko so dodobra ogrozili špansko vodstvo. Španci so vseeno pokazali, da se ne bodo vdali vse do konca in tretjo četrtino je s trojko zaključili Sergio Rodriguez (49:43).Proti koncu je španskim košarkarjem vendarle uspelo vodstvo povišati in na koncu so se veselili zmage s 73:56. Domača izbrana vrsta pa bo od sedaj teme evropskega prvenstva spremljala le še s tribun.