Ekipa Indiana Pacers je v košarkarski ligi NBA doma izgubila z Washington Wizards z 98:111, na drugi tekmi pa so igralci Chicago Bulls pred svojimi gledalci premagali Boston Celtics s 104:103.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Dwyane Wade

Dwyane Wade (Foto: AP)

Indiana je šesti poraz v nizu doživela proti strelsko izjemno učinkoviti zasedbi iz ameriške prestolnice. Otto Porter Jr je zbral 25 točk in osem skokov, Markieff Morris 21 točk in sedem podaj, John Wall 20 točk in 12 podaj, Bradley Beal pa 19 točk za Washington, ki je imel 51,8-odstotni met iz igre. "Zelo dobro nam gre v napadu, imamo številna orožja in tekmecem ni enostavno, saj se ne morejo osredotočiti na pokrivanje le nekaj igralcev. Mi pa pri tem uživamo, igramo z veliko energije, vseeno nam je, kdo zadeva, tako je res lahko zmagovati," je dejal Beal. Wizards so po deveti zmagi na zadnjih desetih tekmah tretji v vzhodnem delu lige, Indiana pa je šesta in ima eno zmag več od sedmouvrščenega Chicaga. Biki so do zmage prišli po zaslugi prostih metov, zadeli so vseh 22 tovrstnih poskusov, zadnja je prispeval Jimmy Butler devet desetink sekunde pred koncem srečanja. Butler je ob sedmih podajah zadel 29 točk, za Boston, drugouvrščeno moštvo vzhodnega dela lige, je Isaiah Thomas zadel 29 točk, tudi zadnjih 11 svojega moštva. Thomas je 20 ali več točk nanizal na enainštirideseti tekmi v nizu in s tem izboljšal rekord moštva, ki ga je imel prej v lasti John Havlicek.