Westbrook do 17. trojnega dvojčka v sezoni, Spurs do devete zaporedne domače zmage

Oklahoma City, 08. 01. 2017 08.07 |

Russell Westbrook je znova oddal resno kandidaturo za naziv najbolj koristnega igralca (MVP) rednega dela lige NBA, potem ko je ob zmagi Oklahome nad Denverjem (121:106) zabeležil še 17. trojni dvojček v tej sezoni. Deveta zaporedna zmaga San Antonia na domačem parketu.

Westbrook po odhodu Kevina Duranta iz Oklahome še naprej kaže svoj razkošen talent. FOTO: AP

Russell Westbrook je bil glavni tvorec zmage Oklahome nad Denverjem (121:106). V 35 minutah igre je za zmagovalno ekipo prispeval 32 točk, 17 skokov in 11 podaj. Ob tem velja izpostaviti, da je nasprotnikom nasul kar sedem trojk. Oklahoma je tako prišla še do 22. zmage v sezoni oz. 14. na domačem parketu.

Bertansov šov za deveto zaporedno domačo zmago San Antonia
Ostroge so v noči s sobote na nedeljo še devetič zapored zmagale na domačem parketu – premagale so zasedbo Charlotte Hornets (102:85), s čimer so znova potrdile sloves izjemno neugodne domače zasedbe, čeprav so to sezono na domačem parketu začele precej skromno (4 zmage, 4 porazi). Nazadnje so v domačem AT&T Centru varovanci Gregga Popovicha izgubili 30. novembra. Pri San Antoniu je tokrat blestel nekdanji član Uniona Olimpije Davis Bertans, ki je v zgolj 18 minutah igre vknjižil 21 točk, ob tem pa zgrešil zgolj en met iz igre, nasprotnikom pa nasul kar štiri trojke. Kawhi Leonard je za zmagovalce dodal 19 točk, pri gostujočih sršenih pa se je z 18 točkami najbolj izkazal branilec Kemba Walker.

Poraz New Yorka, Vujačić ni igral
Indiana Pacers so doma premagali New York Knicks s 123:109, nekdanji slovenski reprezentant Saša Vujačić pa v gostujoči ekipi ni dobil priložnosti za igro. Zaradi močnega sneženja je bila v Portlandu preložena tekma med domačo ekipo in gosti iz Detroita, za katere igra Beno Udrih.

Indiana Pacers - New York Knicks 123:109