Španija odpravila Senegal, ZDA brez težav ugnale Mehiko, Francozi boljši od Hrvatov

Barcelona, 06. 09. 2014 17.38 |

Košarkarska reprezentanca ZDA je po pričakovanjih prvi četrtfinalist svetovnega prvenstva v Španiji. V prvi tekmi osmine finala so ZDA premagale Mehiko s 86:63. Evropski prvaki Francozi so z 69:64 ugnali Hrvate, Španci pa so prav tako visoko premagali Senegal (89:56).

ZDA so zmago dokončno potrdile v tretji četrtini, ko se je razlika povzpela že na več kot 30 točk. V zadnjem delu so Mehičani poraz celo malo polepšali. Pri zmagovalcih je bil z 20 koši, tremi skoki in štirimi podajami najbolj razpoložen Stephen Curry, na nasprotni strani jih je Gustavo Ayon dosegel kar 25 in v statistiko vpisal še osem skokov. V četrtfinalu bodo ZDA igrale s Slovenijo.

Stephen Curry je v 24 minutah dosegel 20 točk.
Stephen Curry je v 24 minutah dosegel 20 točk. FOTO: fiba.com

Francozi so temeljni kamen za zmago postavili v tretji četrtini, ko so vodstvo 30:27 spremenili v visoko prednost 46:30. V zadnjem delu se je Hrvaška nekajkrat približala na šest točk, v zadnji minuti pa po trojki Bojana Bogdanovića 52 sekund pred koncem celo na 66:64 in imela žogo za vodstvo. V zadnjih sekundah pa so bili Francozi vendarle bolj zbrani in tesno slavili. Bogdanović je na tekmi dosegel kar 27 točk, Ante Tomić pa 17. Pri Francozih je bil s 14 koši najbolj učinkovit Nicolas Batum

Bojan Bogdanović in Nicolas Batum
Bojan Bogdanović in Nicolas Batum FOTO: fiba.com

V četrtfinale SP so se po pričakovanjih uvrstili še Španci. Gostitelji prvenstva so v Madridu ugnali Senegal kar z 89:56. Tekma v Madridu je bila odločena že v tretji četrtini, ko so si gostitelji priigrali neulovljivo prednost in v nadaljevanju je španska publika bučno slavila številne lepe poteze domačih košarkarjev, pri katerih je bil s 17 koši najbolj učinkovit Pau Gasol. Španci bodo v četrtfinalu v sredo igrali z evropskimi prvaki Francozi.