Zlatorog slavil, Helios še brez zmage, Tajfun poražen

Ljubljana, 18. 11. 2015 21.38 |

Potem, ko so se že v torek zmage v pokalu Fiba veselili košarkarji novomeške Krke, so jim danes sledili še igralci Zlatoroga iz Laškega, ki so bili s 65:61 boljši od zasedbe Shoeters iz Den Boscha. Prvak Tajfun in domžalski Helios sta ostala praznih rok.

Slovenska moštva so bila v četrtem krogu pokala Fiba polovično uspešna. Košarkarjem Krke, ki so bili v torek uspešni na gostovanju na Portugalskem, se je pridružil Zlatorog, ki je pred domačimi gledalci zabeležil prvo zmago. Brez nje ostaja Helios Suns, poražen pa je bil tudi državni prvak Tajfun. Laščani so vpisali prvi par točk. V dvorani Tri lilije so premagali nizozemsko ekipo Shoeters iz Den Boscha s 65:61 (22:15, 35:34, 53:42). Prva violina zasedbe Predraga Milovića je bil Miha Vašl s 25 točkami, izkazala pa sta se tudi Jamar Adams z 12 točkami in Matej Krušič z desetimi točkami in prav toliko skoki.

Zdaj je edina slovenska ekipa še brez zmage domžalski Helios Suns. Izbranci Gašperja Okorna tokrat niso bil kos zasedbi Ventspilsa iz Latvije, ki je bila boljša vseh štirideset minut in je na koncu zasluženo slavila z 81:72 (19:13, 42:34, 65:55). Đorđe Lelić je zbral 16 točk, Željko Zagorac pa 15.

Šentjurčani so bili na gostovanju pri Nymburgu brez možnosti za zmago.
Šentjurčani so bili na gostovanju pri Nymburgu brez možnosti za zmago. FOTO: Damjan Žibert

Prvaki brez možnosti na Češkem
Šentjurčani so bili na gostovanju pri češkem Nymburku brez možnosti za zmago. Domačini, ki so zmagali že na prvi tekmi, so bili boljši s 103:81 (27:22, 53:43, 86:63). Tajfun je slabo odigral predvsem tretjo četrtino, ki jo je izgubil za trinajst točk. Najboljši strelec je bil Tomaž Bolčina z 22 točkami, Aleksandar Ponjavić jih je dosegel 13, Jacob Parker pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom - 11 točk, 10 skokov.