Zmaga Miamija in dvojni dvojček Gogija

Miami, 24. 02. 2015 07.29 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so v noči na torek s 119:108 ugnali Philadelphija 76ers. Na novo delovno okolje se je očitno zelo hitro privadil slovenski branilec Goran Dragić (23 točk).

Košarkarji NBA moštva Miami Heat se najbolje počutijo v domači AmericanAirlines Areni in očitno se v omenjeni dvorani hitro znašel tudi slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić. Skupaj s soigralci je obračunal s Philadelphija 76ers in se ob koncu veselil zmage. Čeprav je prednost gostiteljev ob polčasu znašala vsega točko – bilo je 61:60) – so izbranci Erika Spoelstre v nadaljevanju zanesljivo prišli do zmage s 119:108.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Največ zaslug za takšen razplet ima Luol Deng (29 točk), slovenski branilec Goran Dragić pa jih je dosegel 23 in temu dodal še 10 podaj. Njegov mlajši brat Zoran je na parketu prebil slabe štiri minute in se ni vpisal med strelce.

Zmage se je veselil tudi Memphis Bena Udriha (4 točke), ki je bil z 90:87 uspešnejši od LA Clippersov.

Miami Heat - Philadelphia 76ers 119:108
Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 87:90
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 87:71
Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 113:102
New Orleans Pelicans - Toronto Raptors 100:97
Denver Nuggets - Brooklyn Nets 82:110
Utah Jazz - San Antonio Spurs 90:81
Phoenix Suns - Boston Celtics 110:115