Zmaga nad Portorožem prinesla nekaj veselja v tabor Olimpije

Ljubljana, 24. 10. 2016 20.40 |

Številni porazi na začetku sezone so pokvarili vzdušje pri Unionu Olimpiji, toda tekma tretjega kroga domače lige Nova KBM je prinesla krvavo potrebno zmago (96:80).

Zmagovalec je bil znan že pred zadnjo četrtino.
Zmagovalec je bil znan že pred zadnjo četrtino. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Olimpije so v tretjem krogu državnega prvenstva prišli do druge zmage v novi sezoni. A skalp ni prav košat, saj so na domačem igrišču premagali ekipo z začelja prvenstvene lestvice Portorož, ki doslej še ni okusil slasti zmage. Varovanci trenerja Gašperja Okorna so dvome o zmagovalcu razblinili že veliko pred koncem tekme. Prednost Olimpije je namreč že ob polčasu znašala štirinajst točk in se nato le višala. V uvodnih tretjinah so bili v zelenem dresu razpoloženi Jan Barbarič, Nikola Janković in Gregor Hrovat, pri Portorožu sta korak z Ljubljančani držala Marko Vukovič in Tim Škrebec. Ob koncu dvoboja je bil v dresu Olimpije najbolj uspešen Barbarič, ki je dosegel 18 točk in k temu dodal še sedem podaj, pri Portorožu jih je Vuković v statistiko vnesel 22. Olimpija bo v četrtem krogu 29. oktobra gostovala pri Helios Suns, Portorož bo 2. novembra v Luciji gostil Terme Olimia iz Podčetrtka.