Zmaji tudi Eurocup začeli z zmago

Carigrad, 15. 10. 2014 20.18 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so Eurocup začeli z zmago. Na gostovanju v Carigradu so bili izbranci Aleša Pipana uspešnejši od velikana Bešiktaša (70:68), ki je imel pred leti v svojih vrstah celo NBA zvezdnika Allena Iversona.

"Bešiktaš je kakovostna ekipa, ki ima izjemne posameznike. Niso še popolnoma uigrani, saj so imeli nekaj težav s poškodbami, nekateri igralci pa so se jim tudi pozno priključili. Vse to je naša prednost, a vseeno individualno so izjemno močni in izkušeni. Prvo tekmo je dobro igrati v gosteh, saj bomo napadali njihove slabosti in jih poskušali presenetiti. V Istanbul potujemo z željo po prvi zmagi v EuroCupu v letošnji sezoni," je pred dvobojem z Bešiktašem razmišljal trener Uniona Olimpije Aleš Pipan, ki je moral zasedbo sestaviti brez poškodovanega Dina Murića.

Aleš Pipan
Aleš Pipan FOTO: Damjan Žibert

In uspel najti najbolj razpoložene, saj so njegovi izbranci večji del dvoboja odigrali tako, kot si je želel. S trdo obrambo in raznovrstno igro v napadu – Sasu Salin in Halil Kanacević sta dvoboj sicer kot edina zmaja zaključila z dvomestnim številom točk - , a vseeno je imel Pipan dovolj razpoloženih fantov v ključnih trenutkih dvoboja, da so slovenski podprvaki dosegli tisto, po kar so prišli. Po koncu prve četrtine je bil izid 19:12 za goste, ob polčasu je razlika narasla na 9 točk (24:33), v nadaljevanju pa so Ljubljančani že 'mleli' tekmeca, a v sklepnih desetih minutah, predvsem zaradi lastnih napak, tekmecu dovolili blizu.

Tako je bila na sporedu izjemno napeta končnica v kateri so se Pipanovi izbranci vendarle zbrali in si zagotovili zmago (70:68).