Beograd, 15. 06. 2014 20.09 |

Potem ko so prvo tekmo finala srbskega košarkarskega prvenstva med Partizanom in Crveno zvezdo zaznamovali hudi incidenti ter množičen pretep med igralci, je ukrepal direktor lige Dragan Gogić.

Košarkarja Partizana Nikola Milutinov in Aleksandar Pavlović bosta počivala eno tekmo, prav tako zvezdin DeMarcus Nelson, Marko Tejić pa dve.

Sodniki so morali na prvi tekmi finala izprazniti dvorano Pionir, zaradi pretepa pa so izključili sedem igralcev Partizana in šest Crvene zvezde. Srečanje je Partizan končal z vsega dvema košarkarjema na igrišču, pri Crveni zvezdi, ki je slavila zmago s 97:88, pa so ostali štirje.

Duško Vujošević je svojim varovancem ukazal, naj zapustijo parket.
Duško Vujošević je svojim varovancem ukazal, naj zapustijo parket. FOTO: Damjan Žibert

Tekma med največjima tekmecema v Srbiji je bila hudo napeta od samega začetka. V tretji četrtini je na primer trener Partizana Duško Vujošević poklical svoje igralce s parketa, saj je bil nezadovoljen s sojenjem. Po nekaj minutah so se ti vrnili na igrišče, vrhunec "predstave" pa je sledil osem minut pred koncem. Večina igralcev obeh moštev se je namreč zapletla v množičen pretep. Sodniki so nato izpraznili dvorano - gostitelj prve tekme je bil Partizan -, tekma pa se je nadaljevala brez košarkarjev, ki so se tepli.

Razburljivo je bilo tudi po srečanju na novinarski konferenci. Direktor Crvene zvezda Davor Ristović je za vse obtožil trenerja Vujoševića, ta pa je dejal, da so za incident krivi politiki ter ljudje, ki jih je vodstvo Crvene zvezde postavilo na vplivne položaje v državi.

Tekmo suspenza je zaradi slabo opravljene naloge dobil tudi glavni sodnik Ilija Belošević, Partizan pa bo moral naslednji dve tekmi odigrati pred praznimi tribunami. Trener Partizana Vujošević pa bo moral zaradi nešportnega obnašanja in komentiranja sojenja plačati 195.500 dinarjev kazni. Denarne kazni bodo morali plačati tudi vsi košarkarji, vpleteni v izgred.