Krka do izjemno pomembne zmage za obstanek v ligi ABA

Ljubljana, 30. 03. 2024 06.00 | Posodobljeno pred 29 dnevi

V 25. krogu rednega dela Lige ABA sta se pomerila Krka in Cedevita Olimpija. Novomeščani zasedajo zadnje mesto na lestvici in lovijo obstanek v ligi ABA, medtem ko so si Ljubljančani že zagotovili mesto v končnici, ampak lovijo prednost domačega terena v četrtfinalu tekmovanja. Krka je ob polčasu vodila 51:41, do konca pa je prednost le še povišala. Končni izid je bil 92:78 v prid domačih, ki tako ostajajo živi v borbi za obstanek v ligi ABA.

Krka Ljubljančanov na prvih dveh srečanjih te sezone ni uspela premagati. A ključno domačo tekmo so začeli dobro. V prvi četrtini so največ vodili 11:6, v drugo četrtino pa so vstopili s prednostjo 21:19. V prvih 10 minutah igre sta pri domačih izstopala Leon Stergar z osmimi točkami in Jan Špan s šestimi. Pri gostih je v tem delu igre bil najbolj razigran Justin Cobbs s sedmimi točkami. Ljubljančane je v igri držal predvsem dober skok v napadu.

V Drugi četrtini je pri domačih v ospredje skočil nov igralec. Marko Radovanović je s petimi zaporednimi točkami svoje moštvo popeljal v vodstvo 33:26. Prednost Krke je pet minut pred koncem skočila na deset točk. Pri Olimpiji sta glavni težavi predstavljali slaba obramba in porazen met za tri točke. Med tem pa so domači bili vroči pri metu za tri točke in Krka je minuto in pol pred koncem prvega polčasa povedla že 49:33.

Odlična predstava Krke se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, Ljubljančani pa obrambe niso popravili. Dve minuti pred koncem tretje četrtine je Krka vodila že 67:52. Zadnjo četrtino so Novomeščani dočakali s prednostjo 70:54. Ljubljančani niso zbrali dovolj moči za preobrat in Krka je vsaj začasno skočila na predzadnje mesto v ligi, ki bi ji na koncu sezone zagotovil obstanek v ligi ABA.

Statistika tekme Krka - Cedevita Olimpija
Statistika tekme Krka - Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

Od osmih igralcev Krke, ki so nastopili danes, so se vsi vpisali med strelce, kar šest pa jih je imelo dvomestno število točk. Najvišji statistični indeks je zbral Leon Stergar (24) za 17 točk, 7 skokov, 7 podaj in 3 ukradene žoge. Pri gostih je izstopal Alen Omić z 21 skoki in 14 točkami. Ljubljančani, ki imajo zmago več od Dalmatincev, a slabši medsebojni rezultat, bodo v zadnjem krogu gostovali pri Ciboni (5. 4.), Zadar pa bo v Beogradu igral s Partizanom.

Krka - Cedevita Olimpija 92:78 (21:19, 51:41, 70:54)