Martić: Tako se enostavno ne da zmagati

Beograd, 16. 04. 2024 20.09 | Posodobljeno pred 12 dnevi

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ponedeljek v Beogradu doživeli boleč poraz na prvi tekmi četrtfinala ABA lige. S 119:98 jih je ugnala mlada zasedba Mege, v Ljubljano pa se tako vračajo z zaostankom 0:1 v seriji na dve dobljeni tekmi.

Mega - Cedevita Olimpija
Mega - Cedevita Olimpija FOTO: Mega Ivica Veselinov

Po dobrem uvodu v tekmo, ko so zmaji po petih minutah igre vodili, so pobudo na parketu prevzeli domačini. Slednji so nato dobili vse četrtine, ključni korak k zmagi pa so napravili v tretji, ki so jo dobili s 15 točkami razlike (37:22). Mega se je na koncu veselila zanesljive zmage, hkrati pa je s 119 točkami podrla rekord po številu točk na posamezni tekmi končnice.

"S hitro igro, protinapadi in skokom v napadu so dosegli 45 točk. Mi enostavno nismo imeli odgovora na to. V prvem polčasu prejeti 57 točk je bistveno preveč. Tako se enostavno ne da zmagati," je bil po tekmi vidno razočaran ljubljanski trener Zoran Martić, ki se zaveda, da mora njegova ekipa na drugem obračunu pokazati boljšo predstavo. "Moramo biti bistveno, bistveno boljši."

Zoran Martić
Zoran Martić FOTO: Mega Ivica Veselinov

"Vedeli smo, da bo težko. Imeli smo veliko možnosti, ki jih nismo izkoristili. Moramo se vrniti k strategiji, si ogledati posnetek tekme in popraviti napake na domači tekmi," je dejal Dewayne Stewart JR in ob tem dodal:"Imamo dovolj moči za drugo tekmo, dovolj je časa za počitek."

Druga tekma se bo odigrala v nedeljo, 21. aprila v Stožicah ob 20.00. Morebitna tretja pa bo na sporedu v soboto, 27. aprila, znova v Beogradu. Ura začetka slednje za zdaj še ni znana. Obe tekmi si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali na Kanalu A in VOYO!