Ljubljana, 13. 09. 2011 22.43 |

Odigranih je bilo osem tekem 1. kroga Lige prvakov. V skupini F je Arsenal na srečanju v Dortmundu iztržil točko, Marseille pa je slavil na vročem gostovanju v Atenah pri Olympiacosu. Na štirih od osmih tekem sta tekmeca remizirala.

Derbi skupine F je bil v Dortmundu, kjer sta se merila Borussia in Arsenal (1:1). Za goste je zadel Robin van Persie v 42. minuti, končni izid pa je postavil Ivan Perišić v 88. minuti, ko je zadel z volejem z 20 metrov. Olympiakos je na drugi tekmi skupine proti Marseillu klonil z 0:1. Pri Francozih, njihov nogometaš Rod Fanni je bil izključen v 90. minuti, je bil uspešen Lucho Gonzalez v 51. minuti.

V skupini H je bil na sporedu dvoboj "outsiderjev", Viktorie iz Plzna in Bateja iz Borisova, ki se je končal z 1:1. Za domače je zadel Marek Bakoš (45.), za goste pa Renan Bressan (69.). V skupini E sta se Genk in Valencia razšla z 0:0.

Zmagovalec evropske lige v minuli sezoni Porto je v skupini H gostil Šahtar Donjeck in zmagal z 2:1. Luiz Adriano je Ukrajince popeljal v vodstvo v sedmi minuti, dobrih 20 minut pozneje pa je Hulk izenačil z izvrstnim strelom z več kot 30 metrov. Kleber je v 51. minuti zadel za Portovo vodstvo z 2:1. Že pred tem je Jaroslav Rakicki pri gostih dobil rdeč karton, v 81. minuti pa je z igrišča moral še Dmitro Čigrinski. Apoel Nikozija je doma proti Zenitu St. Peterburgu slavil prav tako z 2:1. Pri Rusih, pri katerih je bil izključen Bruno Alves (76.), se je med strelce vpisal Konstantin Zirjanov (63.), pri domačih pa Gustavo Manduca (73.) in Ailton (75.).

Robin van Persie - 1
Robin van Persie - 1 FOTO: Damjan Žibert

V sredo bo na sporedu še preostalih osem tekem prvega kroga. V skupini A sta para Villarreal – Bayern München in Manchester City – Napoli, v skupini B Inter Milano – Trabzonspor in Lille – CSKA Moskva, v skupini C Benfica Lizbona – Manchester United in Basel –Otelul Galati (za slednjega igra edini slovenski predstavnik v Ligi prvakov Nejc Skubic), v skupini D pa Ajax Amsterdam – Olympique Lyon in Dinamo Zagreb – Real Madrid.