Maccabi boljši od Olimpije

Ljubljana, 04. 10. 2001 00.00 |

Košarkarji Maccabija iz Tel Aviva so v polfinalu otvoritvenega turnirja evrolige v Ljubljani po podaljšku premagali Union Olimpijo s 103:97.

Malo je manjkalo pa bi se za neuradni naslov najboljše ekipe v Evropi borili moštvi, ki sta se na otvoritveni turnir evrolige uvrstili kot povabljeni. Cibona je izločila Panathinaikos in Kinder, Union Olimpija pa je bila po zmagi nad Tau Ceramico blizu presenečenja tudi proti Maccabiju. Žal met mladega Subotiča za zmago v zadnji sekundi ni zadel cilja, tako da se bosta v današnjem finalu (20.30) pomerila Cibona in Maccabi Tel Aviv.

Ljubljančani so začeli zelo solidno in z borbeno obrambo ujeli nasprotnika na pravi oziroma "zaspani" nogi, tako da so v sedmi minuti vodili s 14:5. Izraelci so kmalu vzpostavili ravnotežje in se že pred zaključkom prvega dela približali na zmerno razliko. Tako se je začelo obdobje izenačene igre, ki se je vleklo vse do zadnjih desetih minut, ko so gostje prvič ušli na zaskrbljujočo prednost (62:71). Čeprav so Ljubljančani že pet minut pred koncem ostali brez Ilievskega, Modriča in Mujezinoviča (pet osebnih napak), se niso predali in vztrajno nižali razliko. V zadnji minuti ali bolj natančno 48 sekund pred koncem je Hukič izenačil s trojko (85:85), Shelef pa je osem sekund pred podaljškom s črte prostih metov izsilil dodatnih pet minut igre.

Tu je vendarle prišla do izraza kakovost prvakov suprolige, ki so s trojkama Henefelda in Saffarja dokončno strli odpor žilavih gostiteljev.