MotoGP

Hayden še verjame v povratek Rossija: 'Neumno bi bilo reči, da ima Marc vse v svojih rokah'

Ljubljana, 03. 08. 2016 10.33 |

Nekdanji svetovni prvak v razredu motoGP Američan Nicky Hayden je nekdanjemu moštvenemu kolegu Valentinu Rossiju zaželel, da bi se v drugi polovici sezone pobral in osvojil jubilejni deseti naslov. Italijan je trenutno na tretjem mestu v skupnem seštevku z 59 točkami zaostanka za Marcom Marquezom.

Svoj veliki trenutek v razredu motoGP je Hayden dočakal leta 2006, ko je edini naslov osvojil po zaslugi padca Rossija. FOTO: Reuters

Nicky Hayden in Valentino Rossi sta se iz nasprotnikov – Hayden je na račun padca italijanskega zvezdnika leta 2006 na zadnji dirki v Valencii osvojil nepričakovan naslov – spremenila tudi v dobra prijatelja. Sodelovala sta sicer že leta 2003 v vrstah Repsol Honde, nato pa v letih 2011 in 2012, ki jih Rossi po mukah z Ducatijem nima v najlepšem spominu. Ameriški dirkač iz Kentuckyja je očitno ohranil dobre odnose z devetkratnim prvakom, dirkaškemu Doktorju pa je zaželel pohod do vsaj še enega naslova, ki se mu je močno približal lani, nato pa kot v neposrednem dvoboju s Haydenom pred leti ostal praznih rok. Hayden zdaj s Hondo nastopa v razredu superbike, ki se mu bo kmalu pridružil tudi Stefan Bradl, Američan pa si je zaželel, da bi se Rossi na zmagovita pota vrnil že sredi avgusta v avstrijskem Spielbergu.

"'Vale' je hiter in pričakujem, da bi se lahko vrnil in osvojil naslov. Do sedaj je imel preprosto le nekaj smole, to pa ponavadi ne traja, a to je nov dokaz tega, kakšna konkurenca vlada v motoGP," je za Motorcycle News dejal Hayden. 35-letnik se je od razreda motoGP poslovil lani, a je še vedno hvaležen sogovornik pri ocenah aktualnih dogodkov v karavani, ki je bila njegov drugi dom zadnjih 12 let. Kljub temu, da Rossi na Movistar Yamahi za moštvenim kolegom Jorgejem Lorenzom zaostaja za 48, za vodilnim Marcom Marquezom (Repsol Honda) pa že 59 točk, Hayden meni, da ni še nič odločenega. "Neumno bi bilo reči, da ima Marc naslov v svojih rokah, to je res! Ko se enkrat prvenstvo spet nadaljuje v drugi polovici leta, takrat postane utrujajoče, vse se lahko zelo hitro spremeni. Ta karavana je lahko tudi neverjetno nora, poglejte le zadnji dve dirki! Morda nam je ravno zato tako všeč," pravi Hayden.