
Potem, ko so ga prvi dan jezile težave z zavorami, je Marc Marquez drugi in tretji dan testiranj v Sepangu dokazal, da je še zmeraj najhitrejši dirkač v karavani elitnega razreda. Dvakratni zaporedni svetovni prvak je s časom 1:59,115 postavil najhitrejši krog testiranj, kljub visokim temperaturam v Maleziji pa mu je uspelo opraviti tudi krajšo simulacijo dirke. Marquez je odpeljal 19 krogov, od česar jih je bilo kar 16 hitrejši od dveh minut in sekunde. Znova se mu je najbolj približal Jorge Lorenzo, ki je za dirkačem Yamahe zaostal za dobre tri desetinke sekunde. Dirkač Yamahe je ob prihodu v Sepang dejal, da je v življenjski formi, v dveh dneh pa je svoj najboljši čas uspel izboljšati za več kot dve sekundi.
Tretji najhitrejši je bil presenetljivo Cal Crutchlow. Britanec je dokazal, da se pri LCR Hondi zelo dobro znajde in je za najhitrejšim Marquezom zaostal za dobre pol sekunde. Ob temu je Crutchlow popoldne odpeljal tudi simulacijo dirke, njegovi časi na krog pa so bili več kot spodbudni. Najhitrejši s prvega dne Valentino Rossi je nekoliko zdrsnil po razpredelnici in je testiranje v Sepangu zaključil s petim časom.
Izidi:
- tretji dan testiranj v Sepangu:
1. Marc Marquez (Špa/Honda) 1:59,115
2. Jorge Lorenzo (Špa/Yamaha) +0,322
3. Cal Crutchlow (VB/LCR Honda) +0,543
4. Andrea Iannone (Ita/Ducati) +0,607
5. Valentino Rossi (Ita/Yamaha) +0,718
6. Bradley Smith (VB/Tech 3 Yamaha) +0,768
7. Dani Pedrosa (Špa/Honda) +0,797
8. Hector Barbera (Špa/Avintia) +1,129
9. Aleix Espargaro (Špa/Suzuki) +1,160
10. Andrea. Dovizioso (Ita/Ducati) +1,353
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.