MotoGP

Na prvem prostem treningu najhitrejši Aleix Espargaro

Doha, 20. 03. 2014 18.59 |

Dirkači razreda motoGP so opravili prvi prosti trening na dirkališču Losail pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Katarja. Najhitrejši je bil Španec Aleix Espargaro, aktualni prvak Marc Marquez je zasedel 11. mesto.

Dirkači razreda motoGP so s prvim prostim treningom začeli motociklistično sezono. Na prvem treningu v ospredju niso bili najboljši vozniki iz minule sezone, a do sobotnih kvalifikacij bo razpored že malce drugačen. Tokrat je krog na katarskem dirkališču Losail najhitreje prevozil Aleix Espargaro (Forward Yamaha) s časom 1:55.201, drugi je bil njegov rojak Alvaro Bautista (1:55.66), tretji pa Britanec Bradley Smith (1:55.816 ). Za njim sta se zvrstila Andrea Iannone in Pol Espargaro, Aleixev brat, šesti je bil Dani Pedrosa (1:56.332), sedmi Valentino Rossi (1:56.542), osmi Colin Edwards, deveti Jorge Lorenzo (1:56.668), deseti Nicky Hayden, na 11. mestu pa je bil aktualni prvak Marc Marquez (1:56.682).