Druga "postaja" na tritedenski naporni motociklistični turneji je Avstralija. V nedeljo bo na sporedu dirka za VN Avstralije, dirkači razreda motoGP pa so že opravili prva dva prosta treninga. Na prvem je bil najhitrejši Marc Marquez, na drugem pa Aleix Espargaro.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Dirka minuli konec tedna na Japonskem je bila izjemno razburljiva, glavna kandidata za naslov svetovnega prvaka sta se do konca borila za zmago. Uspešnejši je bil Italijan Andrea Dovizioso, ki je ugnal aktualnega prvaka Marca Marqueza, ki še vedno vodi v točkovanju, Španec ima 11 točk prednosti. Dirkaška karavana se je iz Japonske preselila v Avstralijo, kjer bo v nedeljo na sporedu že 16. dirka v sezoni. Zaključek tritedenske pacifiške turneje bo prihodnji konec tedna v malezijskem Sepangu, nato pa po krajšem premoru sledi še zaključek v Valencii.

Phillip Island ponuja novo preizkušnjo in boj za točke bo ogorčen, saj veliko popravnih izpitov ni več. Marquez je lani dobil kvalifikacije, nato pa je ostal brez uvrstitve, Dovizioso pa je zasedel četrto mesto. Zmago je lani slavil Cal Crutchlow pred Valentinom Rossijem in Maverickom Vinalesom, ki je takrat še dirkal za moštvo Suzuki.

Marquez in Espargaro najhitrejša
Na prvem prostem treningu je bil najhitrejši Marquez (1'29.602), za njim sta se zvrstila Francoz Johann Zarco (+0.093) in avstralski dirkač Jack Miller. Dovizioso je bil četrti, Vinales peti, Andrea Iannone šesti, Jorge Lorenzo je zasedel osmo, Dani Pedrosa 11., Rossi pa 13. mesto.

Na drugem je krog najhitreje prevozil Aleix Espargaro (1'29.225), drugi je bil tokrat Marquez z majhnim zaostankom (0.005), tretji pa Dovizioso. Četrti je bil Crutchlow, peti Vinales, šesti Miller. Pedrosa je zasedel deveto, Lorenzo 11., Rossi pa 12. mesto. Alvaro Bautista je padel po enkrat na vsakem treningu, na drugem je tudi Vinales končal v pesku, a za oba se je končalo brez posledic.