MotoGP

Rossi: Sepang je eno mojih najljubših dirkališč

Sepang, 24. 10. 2014 06.21 |

Valentino Rossi je kot kaže ujel pravo formo ob koncu sezone, saj je v Avstraliji dosegel drugo zmago na zadnjih štirih dirkah. Italijanski šampion želi zadržati drugo mesto na lestvici tudi po VN Malezije, ki bo na sporedu v nedeljo.

Marc Marquez in Valentino Rossi
Marc Marquez in Valentino Rossi FOTO: Reuters
Valentino Rossi je pred zmago za VN Avstralije slavil na VN San Marina in Italijan zato komaj čaka začetka nove dirke, ki bo ta konec tedna v Maleziji. To je predzadnja dirka v sezoni in dirkaški Doktor si močno želi zasesti drugo mesto v skupnem seštevku točkovanja sezone v razredu motoGP. Naslov je že nekaj časa oddan Špancu Marcu Marquezu, za drugo mesto pa se bije ogorčen boj med Rossijem, Jorgejem Lorenzom in Danijem Pedroso, takšen je tudi trenutni vrstni red od drugega do četrtega mesta.

"Za mano je dobra sezona, a na zadnjih štirih dirkah je zmagala Yamaha in videti, da smo bližje Hondi in se lahko enakovredno borimo," pravi Rossi, ki se veseli malezijske preizkušnje: "Všeč mi je Sepang, to je eno mojih najljubših dirkališč. To je najtežja dirka za dirkače kar se tiče vročine, saj si na robu izčrpanosti, a moraš ostati zbran in pokazati, kaj zmoreš. Potrudil se bom in dal bom vse od sebe, da zmagam." Rossi je je bil devetkrat na stopničkah, petkrat pa je v Maleziji zmagal v konkurenci razreda motoGP, nazadnje leta 2010.