MotoGP

Schwantz: Suzuki bi moral že zdaj nastopati v motoGP

Austin, 18. 04. 2014 06.39 |

Legendarni ameriški motociklistični as Kevin Schwantz je v Austinu testiral suzukijev motocikel, s katerim se bo japonsko moštvo v prihodnji sezoni vrnilo v razred motoGP. Svetovni prvak iz leta 1993 verjame, da bi moral Suzuki že letos nastopati med elito.

Kevin Schwantz
Kevin Schwantz FOTO: Reuters
Kevin Schwantz je na dirkališču v Austinu na motocikel razreda motoGP sedel prvič po letu 2006. 49-letni Američan je odpeljal 11 krogov, njegov najboljši čas pa je bil 2:12.75. Uradni testni voznik Suzukija Randy de Puniet je bil šest sekund hitrejši (2:06.41). Svetovni prvak iz leta 1993 je v dirkanju s suzukijevim motociklom zelo užival. "Preden sem sedel na motocikel razreda motoGP, sem testiral motocikel serije superbike (GSX-R1000). Imel sem občutek, da sem iz 500 sedel na 250 kubični motocikel. MotoGP motocikel je tako majhen in kompakten! Motocikel dobro zavija in pospešuje. Vse stvari počne pravilno in zelo sem užival. Ta motocikel je zelo močan in hitro zavira. Tako da je v bistvu potrebno zgolj pospeševati in zavirati, vse ostalo naredi motocikel sam," je crash.net zaupal Schwantz, ki je prepričan, da bi se moral Suzuki med motociklistično elito vrniti že letos: "Mislim, da bi moral Suzuki že zdaj nastopati na dirkah. Čim prej, tem bolje. Lahko veliko testiraš, a šele dirke pokažejo prave rezultate."

Da je Schwantz znova sedel na suzuki, je bil navdušen tudi vodja ekipe Davide Brivio. "Bilo je zelo čustveno, da je Kevin Schwantz, ki je naš junak, dirkal z našim motociklom. Glede na dane pogoje je bil zelo hiter. Radi bi se mu zahvalili za to darilo," je bil hvaležen Brivio. Suzuki naj bi sicer v tej sezoni vsaj na eni dirki nastopil s posebnim povabilom.

Pasica motoGP (arhiv)
Pasica motoGP (arhiv) FOTO:

KOMENTARJI (15)

Omen3
21. 04. 2014 12.35
+1
Ben Spies je v intervju-u povedal, da zaradi poškodb ne bo mogel več dirkati.Američan, ki je osvojil tri naslove v Superbike tekmovanju, si je let 2012 v Maleziji, ko je vozil še za moštvo Yamahe, poškodoval desno ramo. Leta 2013 si je v Idianapolisu z Ducatijem ob padcu huje poškodoval še levo ramo. Pred intervjujem je bila napoved, da bo letošnja sezona minila v počitku in okrevanju po poškodbah za in potem bi v sezoni 2015 razmislil o povratku. Kot kaže poškodbe niso popolnoma odpravljene, oziroma obstaja velika možnost obnovitve poškodbe in poslabšanje stanja. Zato se je Ben odločil za zaključek dirkaške kariere. … … … … … … … … … … Zadnje čase je bilo veliko govora o povratku Caseya Stonerja v MotoGP tekmovanje. Tudi Shuhei Nakamoto je priznal, da bi njegov povratek sprejeli z odprtimi rokami (le kaj si ob tem misli Pedrosa ?:-) A Stoner je za italijansko revijo še enkrat zanikal svoj povratek. Rekel je, da sicer dirkanje pogreša, a ne dovolj da bi se vrnil. Rad bi več časa preživel s svojo družino.
mikeTHEbike
22. 04. 2014 12.50
+2
Stoner je vecinokrat lagal novinarjem..... torej morda resno razmislja o povratku!
mikeTHEbike
22. 04. 2014 12.51
+1
mikeTHEbike
20. 04. 2014 11.51
+3
Zdaj pa motokros.... gasa tim in klemen!!!!!!
3r2wbt
18. 04. 2014 12.07
+19
Atraktiven dirkač z res pravimi navijači ali takšnimi, ki ga niso marali. Tistih vmes skorajda ni bilo oziroma jih ni imel. Neposredno sem ga gledal v Misanu, Mugellu in Grobniku. Vedno je bil v ospredju dogajanja in središču zanimanja. Ali je zmagal ali pa dirke ni končal. Tako nekako. Takšna je bila njegova filozofija. Med leti 1989-93 od 70 dirk jih ni končal 14. Se pravi 20%. Po vsej verjetnosti največji procent od vseh takrat dirkajočih. Polovičarstva ni poznal, zato mu tudi taktika nenapadanja in "nadziranja" dirke ni bila domača. Imel pa je eno napako. Ta se je imenovala Wayne Rainey. Navedeni ga je večkrat "prisilil", da ni prišel skozi cilj. Vprašanje je, ni se treba strinjati z mano, če bi leta 1993 postal prvak. Tri dirke pred koncem sezone je v Misanu pred VN Italije Rainey padel in si zlomil hrbtenico. Takrat je imel 214 toč in kar nekaj naskoka pred Schwantzem. Kasneje je slednji brez velikega truda osvojil prvenstvo z 248 točkami. Vsekakor naslov z grenkim priokusom. Še najbolj zanj. Saj bi si ga želel osvojiti z bojem neposredno na pisti in še zdaleč ne na takšen način.
mikeTHEbike
18. 04. 2014 12.50
+10
erlapsus
18. 04. 2014 08.54
+36
...34 Pepsi...krivec za precej novih moto navdušencev...Legenda...ki pa ravno nima nekih izkušenj kako se dirka z 250 cc....še manj pa kako je dirkati z motorjem ,ki se mora prilagajati jajc gumam Bridgestone...v njegovih časih si je Cadalora lahko privoščil in imel prvo gumo Dunlop zadnjo pa Michellin...in takrat se ni vrtela samo himna brez besedila...