MotoGP

Sepang, 24. 10. 2014 07.35 |

Španec Dani Pedrosa je postavil najboljši čas petkovih prostih treningov pred predzadnjo dirko letošnje sezone v razredu motoGP VN Malezije. Drugi je bil Aleix Espargaro, tretji pa Jorge Lorenzo. Vsi dirkači so boljši čas postavili na prvem treningu, saj je drugega zaznamoval dež.

Jutranji prosti trening je pripadel Daniju Pedrosi (Honda). Španec, ki je v Maleziji zmagal v zadnjih dveh sezonah, je bil za pičlih 14 tisočink sekunde hitrejši od rojaka Aleixa Espargaroja (Forward Yamaha), dodatnih 32 tisočink sekunde pa je ostal še en dirkač s Pirenejskega polotoka Jorge Lorenzo (Yamaha). Nekoliko več je na četrtem mestu zaostal novi in stari svetovni prvak elitnega razreda Marc Marquez (Honda). Peti je bil Nemec Stefan Bradl (LCR Honda), na šestem mestu pa je pristal zmagovalec zadnje dirke Valentino Rossi (Yamaha).

Drugi prosti trening je zaznamovala obilna ploha, zaradi katere so dirkači dolgo ostali v garažah, na dirkališču v Sepangu pa je začela plapolati rdeča zastava in trening je bil za dobrih 20 minut prekinjen. Vreme se je nato le umirilo, steza se je začela počasi sušiti. Štirideset minut pred koncem drugega prostega treninga so se dirkači elitnega razreda znova podali na stezo. Glede na težke razmere so bili časi razumljivo počasnejši od tistih doseženih na prvem prostem treningu. Najhitrejši je bil sicer Lorenzo, za slabi dve desetinki sekunde je zaostal Marquez, Pedrosa pa kar za dobro sekundo.