MotoGP

Sepang, 26. 02. 2013 14.19 |

M.F./I.K.D.
20

Motociklistična karavana serije motoGP je začela druga zimska testiranja v Sepangu, prvi dan pa je bil najhitrejši Španec Dani Pedrosa (Honda). Dirkač tovarniške Honde je za sabo pustil svetovnega prvaka Jorgeja Lorenza (Yamaha).

Dani Pedrosa
Dani Pedrosa FOTO: Reuters

Dani Pedrosa na prostih treningih pred sezono še vedno kaže najboljšo pripravljenost. Španec je bil najhitrejši tudi na dirkališču v Maleziji in aktualnemu svetovnemu prvaku Jorgeju Lorenzu napovedal hud boj v prihajajoči sezoni. Pedrosa je krog prevozil v času 2:01,580 in svojega rojaka prehitel za več kot dve desetinki sekunde. Izjemno hiter je bil tudi naslednik Caseyja Stonerja Marc Marquez, ki je s časom 2:01,942 zasedel tretjo mesto. Sedemkratni svetovni prvak v kraljevem razredu Valentino Rossi je bil peti. Večina dirkačev popoldne ni šla več na stezo, saj se je v Sepangu močno vlilo.

+9
ampak nalsov mate pa vrhunski, marquez pred rossijem! kje je pa bradl, a je mogoče pred rossijem, ga je kdo sploh vidu? K bi u članku še vsaj napisal da je rossi vozu na lanskem modelu motorja, jaooo
VR 4600 00
26. 02. 2013 15.47
+16
yamaha je sigurno nekaj malega slabša od honde to je dejstvo, srečo imajo, da sta 2 vrhunska dirkača pri yamahi če ne bi še jih gresini prehitel
Agostini
26. 02. 2013 16.16
-16
Ti si pameten?! Med sezono se bo videlo realno stanje moči,kot vedno! Tudi lani je bilo tako na testiranjih,potem pa prvo polovico sezone nihče ni bil do kolen Lorenzu in YAMAHI! GOO YAMAHA
VR 4600 00
26. 02. 2013 22.16
+3
olyca
26. 02. 2013 23.19
+1
dirkača rešujate moštvo in tak in drugač...upam, da so to le treningi, na dirki pa pokažeta česa sta sposobna :) 46
g33ky_fr34k
26. 02. 2013 15.19
+15
Super je videt Pedroso na prvem mestu. Fantastično pa dans tud Marquez. Dosegal je zelo hitre, konstantne čase na krog. On bo zagotovo zelo nevarn Pedrosi, Lorenzu in Rossiju v tej sezoni. p.š. Tisti ko še niste vidli, kaj se je dogajalo v soboto in nedeljo na motošport showu in salonu v Stožicah. Tim Gajser je na dirki motocross dirkačev uporabo onboard kamero. Napišite v iskalnik: "Tim Gajser Onboard video - Indoor Supercross-Motocross Race Stozice 2013"
THEdocktor
26. 02. 2013 17.37
-6
več kot polovico dneva je deževalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-2
ja kako pa dirka je dirka niso pa slabi samo prejšnja testiranja so vsi imeli boljše čase tak da jutri bo pravo vsaj upam
Kristjan Tomši?
+26
Ne glejte teh rezultatov, ker se zdej testira druge stvari in ne hitrosti. Poleg tega pa so predčasno zaključili testiranja zaradi dežja. Žal na 24ur.com ne znajo napisat članka v normalni obliki, ampak vedno samo poudarjajo kdo je bil najhitrejši :/ premalo strokovnosti imajo in premalo berejo tuje medije, da bi tukaj napisali kej pametnega.
mzurry
26. 02. 2013 16.01
+16
Princ Teme
26. 02. 2013 18.22
+0
Haha evo fan Rossiča ,kaj ga je mulc nascal ,pa brez izkušen v GP -ju ,potlej je pa kriv medij hehe
mala_zaba
26. 02. 2013 14.59
+4
dukati ostaja tam kjer je bil na prejšnih testiranjih.bomo videli jutri.rossi prav tako skoraj enak zaostanek kot prejšnič,se je pa bradl pobral,ter nadoknadil,očitno ima kar močno podporo repsola
Mitutoyo
26. 02. 2013 14.57
+3
kje je zadaj oni k obvlada copy/paste, da jim pokaže kk se to naredi.
pomalpapomal
26. 02. 2013 14.49
+4
bradl je odpeljal samo dva konkurenčna kroga od 38 drugo pa sekundo ali več zaostanka