Motociklistična karavana serije motoGP je začela druga zimska testiranja v Sepangu, prvi dan pa je bil najhitrejši Španec Dani Pedrosa (Honda). Dirkač tovarniške Honde je za sabo pustil svetovnega prvaka Jorgeja Lorenza (Yamaha).

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa (Foto: Reuters)

Dani Pedrosa na prostih treningih pred sezono še vedno kaže najboljšo pripravljenost. Španec je bil najhitrejši tudi na dirkališču v Maleziji in aktualnemu svetovnemu prvaku Jorgeju Lorenzu napovedal hud boj v prihajajoči sezoni. Pedrosa je krog prevozil v času 2:01,580 in svojega rojaka prehitel za več kot dve desetinki sekunde. Izjemno hiter je bil tudi naslednik Caseyja Stonerja Marc Marquez, ki je s časom 2:01,942 zasedel tretjo mesto. Sedemkratni svetovni prvak v kraljevem razredu Valentino Rossi je bil peti. Večina dirkačev popoldne ni šla več na stezo, saj se je v Sepangu močno vlilo.

1. Dani Pedrosa (Honda) 2:01.580
2. Jorge Lorenzo (Yamaha) 2:01.815
3. Marc Marquez (Honda) 2:01.942
4. Stefan Bradl (LCR Honda) 2:01.959
5. Valentino Rossi (Yamaha) 2:02.028
6. Cal Crutchlow (Yamaha Tech 3) 2:02.272
7. Alvaro Bautista (Honda Gresini) 2:02.362
8. Andrea Dovizioso (Ducati) 2:02.801