Prva liga Telekom Slovenije

Nova Gorica, 20. 11. 2016 11.18 |

Nogometaši Olimpije so v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije zapravili priložnost, da bi povečali prednost na vrhu lestvice. V Novi Gorici so proti domačinom dolgo časa vodili z golom Leona Benka, a je vrtnicam točko, deset minut pred iztekom srečanja, zagotovil Miran Burgić (1:1). Luka Elsner je po tekmi priznal, da njegovi varovanci niso bili kos fizični igri nasprotnika v drugem polčasu.

Olimpija je znova ekspresno povedla ... FOTO: Aljoša Kravanja

V 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije je bil na sporedu obračun med petouvrščeno Gorico, ki je zadnjem obdobju nanizala nekaj slabih rezultatov (poraz proti Domžalam s 5:0) in vodilno Olimpijo. Aktualni državni prvaki so srečanje v Novi Gorici otvorili veliko bolje od svojih nasprotnikov in si hitro začeli pripravljati priložnosti za zadetek. V 12. minuti je Leon Benko izkoristil odličen prodor in podajo Denisa Klinarja, ter zmaje popeljal v vodstvo. Tudi po vodilnem zadetku, so zeleni še naprej pritiskali in iskali drugi zadetek, saj je bila igra Gorice povsem raztrgana. Veliko je bilo napačnih podaj in slabih zaključkov in do konca polčasa se mreži nista več zatresli. V drugem polčasu pa je Gorica zaigrala kot prerojena. Veliko več so tekli in začeli s svojo fizično igro povzročati velike težave gostujočim igralcem. Boljša igra se je vrtnicam obrestovala v 80. minuti, ko so zadeli po prekinitvi. Miran Burgić je izkoristil nezbranost gostujoče obrambe, ki nikakor ni uspela izbiti žoge iz svojega kazenskega prostora in žogo poslal za hrbet Roka Vodiška. Goriškemu igralcu je do zadetka pomagal tudi branilec Olimpije Anotino Delamea Mlinar, ki je nespretno posredoval pred svojimi vrati. Goričani so v preostanku srečanja bili celo blizu zmage, a se je tik pred iztekom igralnega časa izkazal vratar Vodišek in s tem preprečil, da bi Olimpija prvič v letošnji sezoni izgubila gostujočo tekmo. Kljub izgubljenim točkam aktualni prvaki ostajajo na vrhu lestvice. V 17-ih krogih so zbrali 36 točk in imajo dve točki prednosti pred večnimi tekmeci iz Maribora, ki morajo svojo tekmo 17. kroga proti Radomljam še odigrati.

... a tudi tokrat prejela gol po prekinitvi, ki je Gorici prinesel točko.
... a tudi tokrat prejela gol po prekinitvi, ki je Gorici prinesel točko. FOTO: Aljoša Kravanja

"Prvi polčas je bil z naše strani zelo dober, vsaj prve pol ure. Mislim, da smo zasluženi zadeli in prišli v vodstvo. V drugem polčasu se je morda Gorica postavila nekoliko višje, a mi bi se morali odzvati veliko bolje. Na koncu 1:1 in ni vredu, ne smemo biti zadovoljni," je takoj po tekmi v naš mikrofon povedal Miha Zajc, ki je imel v prvem polčasu eno lepo priložnost, a se je namesto za podajo odločil za strel, ki pa ni ogrozil Grege Sorčana v vratih Gorice. "Zgodilo se nam je to, kar se nam je že v Kopru. Iz prekinitve dobivamo gole. Problem je, da ne zdržimo fizičnega izziva, kakršnega so nam ga Goričani postavili po prvih 35-ih minutah. Postali so močnejši na drugih žogah in direktni igri . Nizali smo slaba posredovanja in jim puščali veliko prekinitev in iz ene iz med takšnih smo tudi izgubili skok, ki je pripeljal do zadetka. Tekma je šla v eno smer, ki je mi ne smemo spuščati. Izgubili smo kontrolo, ki nas je stala dveh točk," je po tekmi povedal vidno razočarani Luka Elsner, ki je s svojimi varovanci prvič po dveh zaporednih zmagah ostal brez vseh treh točk. Veliko bolj pa je bil zadovoljen Miran Srebrnič, ki je s svojimi varovanci, kljub slabi igri v uvodnih minutah tekme prišel do velike točke proti prvakom. Strinjal se je, da so morali igrati na fizično moč, ker enostavno niso tako kvalitetno moštvo, ki bi se lahko z Olimpijo kosalo z igro 'na tleh'. In da so tokrat pač lahko izkoristili boljšo moč v zraku in v igri na preskok. "V drugem polčasu smo bili celo boljši na igrišču in morda smo si zaslužili še kaj več. Vendar sem zadovoljen, saj prihajamo po teh slabših rezultatih na zadnjih dveh tekmah. Igrati proti Olimpiji, ki je favorit, ki ima igralce reprezentančnega kova, smo odigrali dobro tekmo. Potrebno je imeti potrpljenje, tudi ko ti kakšno tekmo ne gre, saj mislim, da fantje kažejo dobre stvari," je po tekmi povedal Srebrnič, ki je v letošnji sezoni z Gorico po odličnem začetku sezone nekoliko padel. Vrtnice trenutno z 22 točkami zasedajo peto mesto na prvenstveni lestvici. Goričane sicer v naslednjem krogu čaka nov zahteven obračun, saj odhajajo na Bonifiko, kjer bodo proti Kopru odigrali tekmo 18. kroga. Primorski derbi bo torej nov zahteven preizkus za mlado zasedbo Mirana Srebrniča. Na drugi strani bo Olimpija po dveh zaporednih gostovanjih znova zaigrala v Stožicah, kjer jih čaka obračun s predzadnjim Aluminijem. Ekipo iz Kidričevega so Zmaji v letošnji sezoni že premagali in to kar trikrat. Enkrat v prvenstvu (3:0) ter dvakrat v pokalu.