Prva liga Telekom Slovenije

Kidričevo, 17. 04. 2017 17.44 |

Nogometaši Aluminija in Kopra so se v 29. krogu PLTS razšli z remijem (2:2). Gostje so dvakrat na tekmi vodili, a so se žilavi Kidričani obakrat vrnili z dvema zadetkoma Lovra Bizjaka. Domžale so na domačem stadionu s 5:3 premagale Krško.

• Vrhunci tekme Domžale - Krško
    04:10
    Vrhunci tekme Domžale - Krško
  • Vrhunci tekme Aluminij - Koper
    03:04
    Vrhunci tekme Aluminij - Koper

Tekma, ki si jo je ogledal tudi napadalec Rome Edin Džeko, trenutno s 25 zadetki na vrhu strelcev elitne italijanske lige, se je končala brez zmagovalca. Kidričani tako niti na osmi medsebojni ligaški tekmi niso premagali Koprčanov, slednji pa so že pet krogov brez zmage. Koprčani ostajajo na šestem, Aluminij pa na devetem mestu. Rumeno-modri so bili v prvem polčasu konkretnejši tekmec, si priigrali več strelov proti vratom, prek Mateja Pučka pa so v 18. minuti tudi zadeli okvir vrat. Še bolj zadovoljni so bili v 23. minuti, ko je po podaji Ivorja Horvata kozličke v vodstvo s svojim prvencem v sezoni popeljal Ed Kevin Kokorović.

Pri domačih, ki so žogo sicer imeli le rahlo manj v posesti, je bil še najbolj nevaren Mateo Damiš, ki je dvakrat poskusil z glavo, a ni bil dovolj natančen. V uvodu drugega polčasa je takoj sledilo izenačenje domačih, avtor zadetka pa je bil Lovro Bizjak. To je bil njegov šesti gol v sezoni. Koper je takoj odgovoril s streloma Rubena Belime in Danijela Pranjića, ki pa sta bila nenatančna. Zato pa je bil v 59. minuti natančnejši Sandi Križman, ki je Primorce znova popeljal v vodstvo. Toda vodstvo tokrat ni zdržalo dolgo, saj je sedem minut pozneje Bizjak s svojim drugim golom na tekmi in sedmim v sezoni izid spet poravnal. Domači so zagrozili spet v 75. minuti, ko je Žiga Škoflek zadel okvir vrat, to pa je bil tudi zadnji res nevaren poskus do konca tekme.

Osem zadetkov v Domžalah
Domžalčani so v tekmi številnih zadetkov prišli do svoje 150. prvoligaške domače zmage. Z njo so ostali prvi zasledovalci vodilnega Maribora, za katerim zaostajajo za 13 točk. Na drugi strani so Krčani, ki so večji del tekme vse prej kot pohvalno igrali v obrambi, po 11. porazu le še točko pred predzadnjim Aluminijem. Prvi polčas je bil bogat z zadetki. Predvsem domači nogometaši so zlahka tresli mrežo gostov, ob tem pa si priigrali še nekaj priložnosti. Strelski pohod je začel Ivan Firer v šesti minuti, ko je zadel iz bližine po podaji Jana Repasa. To je bila sedma podaja domžalskega nogometaša v sezoni, s čimer se je izenačil s tretjeuvrščenim Denisom Klinarjem iz Olimpije.

Drugouvrščeni Domžalčani se veselijo zmage, s katero so se znova vrnili na 13 točk zaostanka za vodilnim Mariborom. FOTO: Damjan Žibert

V 22. minuti je Jure Balkovec povišal na 2:0, potem ko je malce z desne strani z več kot 20 metrov zadel čez živi zid s prostega strela. Tretji domžalski zadetek je padel šest minut pozneje, ko je po Firerjevi podaji z desne strani iz bližine zadel Žan Majer, ki je bil hitrejši od Marka Zalokarja. Le tri minute zatem je bilo že 4:0 za Domžale, ko je po desni pobegnil Majer, iz bližine pa v prazno mrežo znova zdel Firer. Gosti so znižali zaostanek že takoj zatem, ko je v kazenskem prostoru s 13 metrov zadel Miljan Škrbić. Isti igralec je zadel tudi v uvodu drugega polčasa, ko je iz bližine Dejana Milića premagal po podaji Nikole Gatarića. Toda takoj v naslednjem napadu je povsem neodločna krška obramba prepustila prodor Amedeju Vetrihu, ki se je sprehodil v kazenski prostor in z močnim strelom ugnal Zalokarja. V 73. minuti je slednji obranil nevarna strela Petra Franjića in Firerja, na drugi strani pa sta bila v 80. in 81. minuti nenatančna Filip Dangubić in Klemen Šturm. V 82. minuti je do strela z roba kazenskega prostora prišel Vetrih, žoga je bila na poti v mrežo, a zadela nesrečnega Alena Ožbolta, ki je tako preprečil nov zadetek. Zato pa so ga dosegli Krčani takoj zatem, ko je po prodoru in podaji Arafata Mensaha z leve strani zadel Dangubić. Zanj je bil to enajsti gol v sezoni, s čimer se je na petem mestu lestvice strelcev izenačil z Daliborjem Volašem iz Celja.