Prva liga Telekom Slovenije

Mandarić poskrbel za novo presenečenje: bo Igor Biščan novi trener Olimpije?

Ljubljana, 28. 05. 2017 22.48 |

Hrvaški trener in nekdanji igralec zagrebškega Dinama Igor Biščan na bi prevzel mesto glavnega trenerja pri NK Olimpija. S predsednikom Olimpije Milanom Mandarićem naj bi nekdanji nogometaš zagrebškega Dinama in Liverpoola podpisal dveletno pogodbo.

Na klopi nogometašev ljubljanske Olimpije bo kot kaže prišlo do nove spremembe. Po odhodu Marijana Pušnika je zmaje od meseca aprila vodil Safet Hadžić in Ljubljančani so v slovenskem državnem prvenstvu zasedli tretje mesto, imajo pa v zaključku sezone možnost osvojiti lovoriko. V finalu slovenskega pokalnega tekmovanja se bodo pomerili z Domžalami.

Večernji list poroča, da se je hrvaški trener, 39-letni Igor Biščan, v petek dogovoril za trenersko mesto pri Olimpiji in naj bi se na klop zmajev usedel v četrtek, dan po pokalnem finalu, ko bo zmaje še vodil Hadžić.  Novi trener naj bi se igralcem predstavil že v ponedeljek.

Biščan je glavni trener kratko obdobje, a je svojo pot začel uspešno, z zagrebškim motšvom NK Rudeš je zmagal v hrvaški drugi in moštvo popeljal v prvo hrvaško ligo (1 HNL). Biščan je sicer nogomet igral pri zagrebškemu Dinamu, leta 2000 pa mu je uspel velik prestop v Premier League, v vrste Liverpoola. Za redse je igral pet sezon, leta 2005 je z moštvom osvojil Ligo prvakov (sicer je bil v vlogi rezervista), ko je Liverpool v velikem finalu premagal AC Milan. Po slovesu od Anglije je nato dve leti igral za atenski Panathinaikos in ob koncu aktivne kariere znova oblekel dres Dinama, leta 2012 pa se je upokojil. Igral je tudi za hrvaško reprezentanco, zbral je 15 nastopov.

Je Milan Mandarić poskrbel za novo spremembo na klopi Olimpije?
Je Milan Mandarić poskrbel za novo spremembo na klopi Olimpije? FOTO: Damjan Žibert