Prva liga Telekom Slovenije

Domžale, 21. 10. 2016 20.48 |

Nogometaši Celja so na otvoritveni tekmi 14. kroga PLTS visoko ugnali zadnjeuvrščene Radomlje, ki še naprej čakajo na prvo zmago po preboju v višji rang tekmovanja (3:0). Po izključitvi Liridona Osmanaja sta mlinarje po vodilnem zadetku Mateja Podlogarja v nekaj minutah pokopala Jure Travner in Dalibor Volaš.

Dalibor Volaš je po izključitvi Liridona Osmanaja kmalu po zadetku Jureta Travnerja dokončal delo v Domžalah. FOTO: Miro Majcen

Zadnjeuvrščeni Radomljani tudi po 14 krogih ostajajo brez zmage. Tokrat so morali v meglenih Domžalah priznati premoč Celjanom, ki so predvsem v drugem polčasu znali izkoristiti številčno premoč. Celjani so prišli do svoje sedme zmage, s katero ostajajo zanesljivo v zgornji polovici lestvice. Čeprav so imeli Radomljani žogo precej več v svoji posesti, pa so bili Celjani tisti, ki so dobili prvi polčas. Proti tekmečevim vratom so sprožili precej več strelov, eden teh je tudi zadel cilj. In sicer v 21. minuti, ko je mrežo gostiteljev načel Matej Podlogar. V drugem polčasu se je tehtnica nagnila še bolj na celjsko stran, saj so domači v 57. minuti ostali brez izključenega Liridona Osmanaja. Celjani so številčno premoč hitro unovčili, v 67. minuti je za 2:0 zadel Jure Travner, za 3:0 pa tri minute pozneje Dalibor Volaš. Radomljani bodo v 15. krogu prihodnjo nedeljo gostili Koper, Celjani pa dan prej Krško.