Prva liga Telekom Slovenije

Domžalčani na Rujevici vodili za dva, na koncu pa proti Keku izgubili v izdihljajih tekme

Rijeka, 11. 02. 2017 19.00 |

Z intenzivnimi pripravami pred začetkom spomladanskega dela sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije nadaljujejo tudi nogometaši Domžal. Rumeni so tokrat odpotovali v Rijeko, kjer so se na Rujevici pomerili z zasedbo Matjaža Keka. Po vodstvu z 2:0 pa so fantje Simona Rožmana morali priznati premoč vodilnemu moštvu hrvaške lige, ki je slavilo s 3:2.

Simon Rožman je z Domžalami uspešno igral v jesenskem delu sezone PLTS.
Simon Rožman je z Domžalami uspešno igral v jesenskem delu sezone PLTS. FOTO: Damjan Žibert

Tretjeuvrščeno moštvo jesenskega dela sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije, tako kot vsi ostali prvoligaši, nadaljuje z intenzivnimi pripravami pred začetkom spomladanskega dela sezone. Tokrat so se fantje Simona Rožmana pomerili z zasedbo Rijeke, kjer na trenerskem stolčku več kot uspešno sedi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek. Njegovo moštvo je po jesenskem delu hrvaškega državnega prvenstva prepričljivo na prvem mestu, saj ima pred drugouvrščenim Dinamom iz Zagreba šest točk prednosti. Za nameček so Kekovi fantje jesenski del prvenstva končali celo brez poraza in se lahko pohvali kot eno redkih moštev na stari celini, ki jim je v letošnji sezoni to uspelo.

Obračun na Rujevici so sicer bolje začeli gostje iz Domžal, ki so v enajsti minuti tudi povedli. Pod zadetek pa se je podpisal Žan Majer. Po pol ure igre pa je na semaforju pisalo že 2:0 za tretjo ekipo slovenskega državnega prvenstva. Tokrat je obrambo Rijeke 'odklenil' Petar Franjić. Z lepo prednostjo dveh zadetkov so Rožmanovi fantje tudi odšli na zaslužen odmor. Drugi polčas pa so bistveno bolje otvorili domačini, ki so v razmiku šestih minut izid poravnali na 2:2. Najprej je v 54. minuti zadel novinec v dresu Rijeke Ante Kulušić. Po uri igre pa je izid poravnal Mario Gavranović. In ko se je že zdelo, da bosta ekipi odigrali prijateljski remi, je globoko v sodnikovem dodatku, natančneje v 93. minuti, za zmago Rijeke s 3:2 s svojim drugim zadetkom poskrbel Kulušić. Domžalčani so tako po visoki zmagi nad Ferencvarošom (8:0), utrpeli poraz, iz katerega pa so se zagotovo veliko naučili, saj je Rijeka v izjemni formi in letos resno računa na naslov hrvaškega državnega prvaka.

Rijeka - Domžale 3:2 (0:2)
Kulušić 54., 90., Gavranović 60.; Majer 11., Franjić 34.

Postavi:
HNK Rijeka: Prskalo (od 51' Sluga), Ristovski (od 46' Martić), Šofranac (od 46' Kulušić), Elez, Zuta (od 46' Gavranović), Maleš (od 46' Čanađija), Mišić, Črnic (od 46' Matei), Vešović, Andrijašević (od 69' Ajayi), Gorgon.

NK Domžale: Golubović, Amedej (od 59' Matjašić), Volarić (od 59' Firer), Širok, Blažić (od 80' Žužek), Dobrovoljc (od 73' Repas), Balkovec (od 59' Brachi), Franjić (od 59' Žinko), Majer (od 22' Huč), Husmani (od 59' Batrović), Bratanović (od 55' Ožbolt).