Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Kapetan Tavares z golom v osmi sekundi Maribor še bolj približal naslovu

Domžale, 22. 04. 2017 06.30 |

V 30. krogu PLTS sta se v Ljudskem vrtu pomerili vodilni ekipi Maribor in Domžale, ki se povrhu lahko pohvalita tudi z daleč najučinkovitejšima napadoma. Po rekordno hitro doseženem golu Marcosa Tavaresa, ta je zabil že v osmi sekundi tekme, so vijoličasti slavili z 1:0 in se še bolj približali novemu naslovu.

Vrhunci tekme Maribor - Domžale

Derbi vodilnih ekip PLTS so Mariborčani začeli na najboljši možni način in povedli že v osmi sekundi! Luka Zahović je ob začetnem sodniškem žvižgu podal do Rodriga Defendija, sledila je njegova dolga podaja pred domžalski kazenski prostor, izkušeni Marcos Tavares pa je ob Mihu Blažiču prišel do žoge in z natančnim udarcem premagal vratarja Dejana Milića. To je tudi najhitrejši gol v zgodovini slovenske lige, dosedanji rekorder je bil Benjamin Verbič, ki je na tekmi Celje - Zavrč zabil v enajsti sekundi. Na koncu se je izkazalo, da je ta gol praktično že odločil naslov državnega prvaka.

Marcos Tavares je dosegel najhitrejši gol v zgodovini prve lige. Pred tem je rekord držal Benjamin Verbič, ki je takrat gol za Celje proti Zavrču 29. novembra 2014 dosegel v enajsti sekundi.
Maribor ima namreč pred Domžalami kar 16 točk naskoka. V osrednji tekmi 30. kroga, kjer sta merili moči vodilni ekipi, domači niso navdušili, so pa osvojili tri točke. Domžalčani so imeli ves čas pobudo, ki pa je niso znali unovčiti. Hiter gol Tavaresa je bil usoden za nadaljnji potek tekme. Hitro prejeti zadetek pa gostov ni zmotil, saj so odgovorili z nekaj nevarnimi akcijami. Domžalčani so v preteklosti večkrat znali presenetiti Maribor in takšen pristop je bilo pričakovati tudi v Ljudskem vrtu.

Marcos Tavares
Marcos Tavares FOTO: Damjan Žibert

V sedmi minuti je Ivan Firer zgrešil žogo iz neposredne bližine. Dve minuti kasneje se je Žan Majer odločil za strel s 25 metrov, Jasmin Handanović pa je s skrajnim naporom žogo preusmeril v kot. Večji del prvega polčasa je bila žoga na polovici Maribora. Domžalčani so z živahno igro poskušali pripraviti priložnost za gol. V 29. minuti je Majer izvedel prosti strel z leve strani roba kazenskega prostora. Njegov vnovičen poskus v okvir vrat je Handanović spet preusmeril v kot. Tudi v drugem polčasu so Mariborčani branili doseženo prednost iz prve minute in s protinapadi iskali priložnosti za drugi gol. Domžalčani so imeli pobudo, žoga je bila večji igre na polovici domačih, a pravega učinka ni bilo. V 72. minuti je Firerjev strel z glavo končal tik mimo desne vratnice. V zadnjih minutah dvoboja se je igra povsem preselila pred vrata domačih, Handanović pa je moral nekajkrat posredovati. Domžalčani želenega gola niso dosegli, so pa s prikazano igro sprožili kar nekaj negodovanja med privrženci Maribora, ki so med tekmo z žvižgi opozorili svoje ljubljence, da je ob zbiranju točk pomembna tudi igra.

Mariborčani bodo v 31. krogu prihodnjo soboto gostovali v Ljubljani, Domžalčani pa bodo dan prej gostili Velenjčane.