Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Razigrana Olimpija z zadetki Zajca, Kronavetra in Wobaya premagala nemočne Domžale za vnovičen vrh lestvice

Domžale, 20. 08. 2016 22.10 |

Nogometaši Olimpije so v derbiju šestega kroga Prve lige Telekom Slovenije s 3:1 v gosteh premagali zasedbo Domžal. Za letošnjo sezono neznačilno navdahnjena Olimpija je odgovorila na prvenstveni poraz z Rudarjem in zadala sploh prvi poraz Domžalčanom v aktualni sezoni Prve lige.

Izjava Luke Elsnerja po porazu z Olimpijo
Derbi ni bil pravi derbi, ker smo popolnoma odpovedali. Ljubljančani so bili boljši v vseh segmentih. Preveč stvari je šlo narobe. Luka Elsner, trener Domžal

Domžalčani so s porazom v domačem Športnem parku, ki je večino tekme spominjal na Olimpijino igrišče, saj so Green Dragons prevladovali z navijanjem, prepustili prvo mesto prav Ljubljančanom. Na drugem mestu je zdaj s štirimi zmagami Gorica, Domžale pa so z vrha lestvice padle na tretje mesto. Maribor s tekmo manj na petem mestu za zmaji zaostaja pet točk.

V prvih desetih minutah nismo videli pretirano kvalitetne predstave – dvoboj je potekal večinoma na sredini igrišča, izpostaviti velja zgolj polprotinapad Olimpije, ki se je zaključil s poskusom Juliusa Wobaya. Ta je tokrat v začetni postavi Olimpije dobil prednost pred Blessingom Elekejem. Njegov poskus z levico je bil izjemno slab, žoga je zletela krepko mimo vrat Adnana Golubovića. V 13. minuti je sledil nov protinapad Olimpije, z roba kazenskega prostora je poskusil Etien Velikonja, a je strel Primorca blokiral eden izmed Domžalčanov, Ljubljančani pa so zahtevali enajstmetrovko, češ da je Domžalčan igral z roko, a je piščalka sodnika Dejana Balažiča ostala nema. Sledila je lepa akcija Olimpije v 16. minuti, ko je znova poskusil Velikonja. Tokrat po podaji Kirma z leve strani. Njegov prefinjen poskus s peto je domžalski vratar Golubović ubranil. Tri minute kasneje je sledila nova lepa akcija zmajev, ki jo je zaključila primorska naveza Velikonja-Zajc. Po podaji prvega je Zajc z lepim plasiranim strelom premagal nemočnega domžalskega čuvaja mreže in povedel Ljubljančane v vodstvo z 1:0. Zajc je v 30. minuti imel lepo priložnost za drugi zadetek na tekmi, ko ga je z dolgo podajo z leve strani zaposlil Andraž Kirm. Šempetrčan je lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru, a z levico meril prek domžalskih vrat. V 33. minuti je z razdalje sprožil še Rok Kronaveter, a se je tokrat izkazal vratar Golubović. Domžalčani so po bledi predstavi v prvih 40 minutah le uspeli vsaj malce pritisniti na vrata gostov, a do pravega, izdelanega strela niso uspeli priti vse do konca prvega polčasa (0:1).

Prvi polčas je pripadel Ljubljančanom.
Prvi polčas je pripadel Ljubljančanom. FOTO: Aljoša Kravanja

Domžalčani so v drugi polčas, na začetku katerega je vstopil tudi napadalec Slobodan Vuk, krenili z več želje po zadetku. Po strelu Maria Lucasa Horvata v 53. minuti je žoga ob pomoči enega ljubljanskih branilcev zletela za slab meter mimo vrat Olimpije. Antonio Mance je z razdalje poskusil tri minute kasneje, a je njegov strel blokiral borbeni Aris Zarifović. Že po naslednji podaji s kota je izbijal Šeliga, a žogo preskromno zadel, tako da je z glavo Kirm odbil na drugi vratnici. In prav Kirm, nekdanji član Domžal, je na drugi strani odgovoril s strelom z razdalje, ki pa je letel za slabega pol metra mimo Golubovićevih vrat. Drugi zadetek so za letošnjo sezono neznačilno navdahnjeni zmaji dočakali v 63. minuti, ko je Kronaveter pospravil odbitek v prazno mrežo, potem ko je z glavo poskusil Kirm, a mu je Golubović strel ubranil. To je bil sploh prvi zadetek Kronavetra, najboljšega strelca pretekle sezone (17), v aktualni izvedbi Prve lige. Slalom po levi strani v stilu slovitega Alberte Tombe je v 77. minuti kronal Wobay, ki je z natančnim strelom skorajda z mrtvega kota poskrbel za visoko vodstvo zmajev s 3:0. Ko je že kazalo, da je v Športnem parku že vse odločeno, je s pravcato bombo in evrogolom udaril Marko Alvir. Z roba kazenskega prostora je v mrežo zmajev poslal pravcati topovski iztrelek ter znižal rezultat na 1:3. V bistveno boljšem položaju se je Alvir znašel v izteku 81. minute, ko je napako napravila zadnja linija Olimpije. Bočni branilec Domžalčanov se je sam znašel pred vrati Šelige, a meril za las prek ljubljanskih vrat. Domžale so do konca še poskušale, a niso resneje ogrozile vrat Ljubljančanov, ki so se tako veselili še četrte prvenstvene zmage v letošnji sezoni.