Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Tudi Pušnik s Kronavetrom in Kirmom ni prinesel preporoda Olimpiji: lokalni derbi dobile Domžale

Domžale, 12. 03. 2017 06.30 |

V 24. krogu Prve lige je bil kot zadnji na sporedu lokalni derbi med Domžalami in Olimpijo. Zmaji so po menjavi trenerja in dveh zaporednih porazih nujno potrebovali tri točke. A jih niso dočakali, saj so se zmage z 1:0, edini gol je dosegel Repas, veselili gostitelji. Trener Olimpije Pušnik je v prvo enajsterico postavil tudi Kronavetra in Kirma.

Pogovor z Marijanom Pušnikom po tekmi v Domžalah

Po razburljivem tednu v zmajevem gnezdu je po trenerski rošadi priložnost na klopi Olimpije vnovič dobil Marjan Pušnik, ki ga je čakala prva ovira, gostovanje v domžalskem športnem parku. Po slabem uvodu v spomladanski del sezone so zmaji doživeli tretji zaporedni poraz v spomladanskem delu sezone in zaostajajo devet točk za vodilnim Mariborom. Trener Ljubljančanov ob povratku ni mogel računati na Nathana Oduwo in Jakoba Novaka, odsotna pa sta bila tudi Issah Abass ter Daniel Avramovski. Slednji je namreč poškodovan že dalj časa, ganski krilni igralec pa se je poškodoval na torkovem treningu.

Jan Repas je dosegel gol za Domžale.
Jan Repas je dosegel gol za Domžale. FOTO: Damjan Žibert
Pušnik je v prvo postavo postavil tudi Roka Kronavetra, ki je bil v zadnjem obdobju na stranskem tiru zaradi spora z navijaško skupino Green Dragons in Andraža Kirma. V prvi enajsterici Olimpije so bili: Vidmar, Klinar, Cretu, Kronaveter, Eleke, Kirm, Boateng, Ilić, Mitrović, Bajrić, Štiglec. Navijaška skupina Green Dragons, ki ni zadovoljna s potezami kluba v zadnjem obdobju, je pripravila transparent: "Vsak cirkus ima svojega klovna. Marijan dobrodošel," med tekmo pa so bili njihovih zmerljiv deležni Pušnik, Kronaveter in športni direktor kluba Ranko Stojić

Tudi Domžale so po porazu v Kopru iskale pot do zmage, ob igrišču so tekmo spremljali kaznovani Amedej Vetrih in poškodovani Juninho, Alexandre Kombi, Elvis Bratanović ter Gaber Dobrovoljc. Tekma se je začela po željah domačih, saj je mladi Jan Repas izkoristil protinapad in premagal Vidmarja za vodstvo z 1:0 v 10. minuti. Prvo priložnost je imela Olimpija v 14. minuti, a je Blessing Eleke slabo streljal in vratar Dejan Milić ni imel težav. Sledilo je obdobje brez pravih priložnosti na obeh straneh, nato pa je bila v 36. minuti blizu gola, ko je Milić zgrešil žogo, Eleke je streljal proti golu, a jo je pred golovo črto izbil Širok.

V naslednji akciji je v kazenskem prostoru Olimpije padel Ožbolt, glavni sodnik Rade Obrenović je pokazal na belo točko, vendar je po posvetu s sodnikom za vrati spremenil odločitev in dosodil prekršek v napadu. Še ena dobra akcija pred koncem polčasa, Kirm je lepo podal Boatengu, a je ta streljal mimo gola. Prvi polčas se je končal z vodstvom Domžal.

Navijači Olimpije so s transparentom pozdravili trenerja Pušnika.
Navijači Olimpije so s transparentom pozdravili trenerja Pušnika. FOTO: Damjan Žibert

Prva priložnost v drugem polčasu je pripadla Domžalam, Alen Ožbolt je v 52. minuti močno streljal, a je bil Vidmar na pravem mestu. Pri Olimpiji je prvi zapretil dve minuti kasneje Boateng, ki je atraktivno streljal, žoga pa je zletela mimo gola. V 59. minuti prvi menjavi, Luka Volarič (zamenjal Batrovića) pri Domžalah in Leon Benko (Cretu) pri Olimpiji sta vstopila v igro. V 62. minuti se je v priložnosti znašel Repas, a je Vidmar uspešno posredoval. Rožman je v 67. minuti v igro poslal Ivana Firerja (Majer), Pušnik pa v 71. minuti Juliusa Wobaya (Kirm). V 74. minuti je Eleke lepo našel Benka, ki pa je streljal po sredini in Milić je zanesljivo ubranil strel. Olimpija se je trudila, a brez konkretnega učinka. Žan Žužek (Ožbolt) je bil zadnja menjava Domžal v 82. minuti, zadnji Olimpijin adut pa je bil v 86.minuti David Tijanić (Boateng). V zaključnih minutah je Olimpija pretila, vratar Domžal pa je bil zelo zanesljiv in končalo se je z zmago gostiteljev. V naslednjem krogu bodo Domžalčani 18. marca gostovali v Gorici, Olimpija bo dan pozneje gostila Koper.

Domžale - Olimpija 1:0 (1:0)
Repas 10.;
Domžale: Milić, Repas, Širok, Halilović, Blažič, Balkovec, Ožbolt (od 82. Žužek), Majer (od 67. Firer), Žinko, Husmani, Batrović (od 58. Volarič);
Olimpija: Vidmar, Klinar, Cretu (od 59. Benko), Kronaveter, Eleke, Kirm (od 71. Kirm), Boateng (od 86. Tijanić), Ilić, Mitrović, Bajrić, Štiglec;