Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Olimpija le remizirala v Velenju in vrh prepustila Mariborčanom

Ljubljana, 23. 10. 2016 06.30 |

Po bolečem porazu na večnem derbiju proti Mariboru so se aktualni slovenski prvaki iz Ljubljane na pot pozitivnih rezultatov skušali vrniti na gostovanju pri Rudarju. Neuspešno. Zmaji so navkljub veliki terenski premoči ostali brez doseženega gola (0:0). Mariborčani so s tem na prvenstveni tabeli točko pred prvaki.

Vrhunci tekme Rudar - Olimpija

Po porazu na derbiju proti Mariboru (1:3) in zmagi na prvi četrtfinalni pokalni tekmi proti Aluminiju (2:1) je nogometaše Olimpije čakalo zahtevno gostovanje v Velenju. Nogometaši Rudarja so na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni Ljubljančanom zadali boleč, domači poraz (0:2), zato so bili zmaji zelo previdni pred novim medsebojnim srečanjem. Na drugi strani Velenjčani po oktobrskem reprezentančnem premoru niso uspeli ponoviti predstav, s katerimi so prišli do remija z Mariborom in zmage na koprski Bonifiki. Četa trenerja Slobodana Krčmarevića je morala še drugič v letošnji sezoni priznati premoč Domžalčanom, ki so do treh točk prišli s hitro doseženima zadetkoma v uvodu drugega polčasa. Knapi so se skušali v zmagovalne tirnice vrniti med tednom, ko so v prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije gostili novomeško Krko, a je drugoligaš presenetil in Šaleško dolino po zmagi z 2:0 zapustil z zajetno prednostjo.

Slobodan Krćmarević
Slobodan Krćmarević FOTO: Damjan Žibert
V Velenju pred tekmo s prvaki niso razmišljali o pokalu. Tekmeca sta začela živahno, brez posebnega taktiziranja, najprej so poskusili zmaji preko reprezentanta Miha Zajca, v 5. minuti pa se je v lepi priložnosti znašel Nigerijec John Mary, ki pa je z leve strani meril premalo natančno. V nadaljevanju prvega polčasa je Olimpija vzpostavila terensko pobudo, pričakovano je držala žogo v svoji posesti, Velenjčani pa so se disciplinirano branili in prežali na protinapade, kjer je bil najbolj izpostavljen Mary. Ta je sredi prvega dela še enkrat pobegnil gostujoči obrambi, a je bil Kenan Bajrić le dovolj hiter in preprečil najhujše. Ljubljančani so kakšno minuto prej zahtevali enajstmetrovko po prekršku Davida Kašnika nad Miho Zajcem, a je sodnik le zamahnil z roko. Premoč Olimpije je v končnici tega dela povsem splahnela, Velenjčani so postajali vse bolj pogumni, Ljubljančani pa živčni. Za njih je veljala le zmaga, s katero bi spet prevzeli vrh prvenstvene tabele. Tekmeca sta na odmor odšla z najmanj popularnim izidom (0:0). Povsem realna posledica tistega, kar se je dogajalo na terenu.
Olimpija ni več vodilna ekipa državnega prvenstva. Po porazu v derbiju proti Mariboru ni zmagala niti v gostovanju v Velenju, kjer si zmage ni niti zaslužila.
Olimpija je v uvodnih minutah nadaljevanja močno pritisnila, a do velike priložnosti je prišla šele po grobi napaki domače ožje obrambe, ki je podarila žogo Etienu Velikonji, Šempetrčan pa ni bil dovolj priseben v situaciji "ena na ena" z vratarjem. Pritisk Ljubljančanov se je nadaljeval, gostitelji pa so se vse bolj zapirali. Velenjski čuvaj mreže Borivoje Ristić je gostitelje držal pri "ničli" tudi v 54. minuti, ko je ubranil odličen strel Zajca. Rudar se je opredelil na disciplinirano branjenje in prehod na protinapade, kjer so Velenjčani v konici napada vselej iskali Maryja.

Velenjskai vratar Borivoje Ristić je bil centralna figura dvoboja.
Velenjskai vratar Borivoje Ristić je bil centralna figura dvoboja. FOTO: Aljoša Kravanja

V zadnjih petnajstih minutah je Olimpija, tudi z nekaterimi igralskimi osvežitvami, močno "udarila" na domača vrata, spet je bil najbližje golu Velikonja in vnovič se je izkazal Ristić. Zgrešeni priložnosti bi Velenjčani lahko kaznovali, po lepi akciji in podaji z leve strani je bil Mary nekoliko prekratek, žogo je slabo zadel, tako da je ta zletela mimo gola. Senad Jahić je pošteno namučil ljubljanskega vratarja Roka Vodiška iz prostega strela, nato pa je nekaj minut pozneje od daleč streljal še čez gol. V končnici so prvaki poskušali "to in ono", da bi le dosegli gol, v svoji nameri so bili bolj ali manj nespretni in Velenjčani so zadržali nedotaknjeno mrežo ter se veselili velike točke. Olimpija je zabeležila drugi remi v letošnjem prvenstvu (prvega je vpisala na derbiju v Mariboru), z njim pa se v Velenju, kjer ji je bilo, sodeč po rezultatih, večinoma vedno prijetno gostovati in kjer se je lani veselila naslova prvaka, tekmecem ni oddolžila za poraz na prvi medsebojni tekmi sezone v Ljubljani.

Rudar - Olimpija 0:0
Rudar Velenje: Ristić, Jahić, Mužek, Bolha, Kašnik (od 85. Tolimir), Krcić, Babić, Lotrič (od 90. Dodlek), Glavina, Trifković, Mary (od 88. Eterović).
Olimpija: Vodišek, Klinar, Delamea Mlinar, Bajrić, Vukčević, Zajc, Miškić, Kronaveter (od 77. Wobay), Kirm, Benko (od 70. Eleke), Velikonja.