Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Maribor brez zmage v Posavju: Krčani do prve točke v sedmem poskusu

Maribor, 01. 04. 2017 06.30 |

Mariborčani, zanesljivo prvi v PLTS, so 27. krogu gostovali v Krškem. Posavci, ki so nastopili brez nekaterih nosilcev igre, so povedli, a je še do konca prvega polčasa izenačil Dare Vršič. V nadaljevanju se izid ni spremenil, tako da so Posavci prišli do prve točke v medsebojnih tekmah z vijoličastimi.

Rok Zorko po remiju proti Mariboru

V taboru Krškega so morali na peto zmago sezone čakati kar deset krogov, po trenerski rošadi, oditi je moral Tomaž Petrovič, pa so se razveselili dveh zaporednih uspehov. Po Radomljah so Posavci presenetili na koprski Bonifiki. V vlogo osrednjega junaka je stopil srbski napadalec Miljan Škrbić. S tremi točkami Krčani vsaj za kakšen teden ali dva znova nekoliko lažje dihajo. A za zaključek zadnje četrtine PLTS jih je čakala zahtevna naloga, saj so v goste prišli vodilni in spomladi še neporaženi Mariborčani, ki so v šestih tekmah s Krčani vknjižili prav toliko zmag. Maribor se je po remiju v štajerskem derbiju s Celjani vrnil v zmagovalne tirnice ter podaljšal pomladanski niz neporaženosti. Vijoličasti so v nadaljevanju vknjižili 13 od možnih 15 točk. Varovance trenerja Darka Milaniča so v Krškem dobili vse tri tekme, a so bili obračuni z gostitelji vselej dokaj tesni, jeseni je srečanje z golom v sodniškem dodatku odločil Marwan Kabha.

Krško se je vsaj začasno povzpelo na sedmo mesto, Maribor pa ima pred nedeljskim obračunom Olimpije v Kidričevem že 13 točk prednosti pred Ljubljančani in Domžalčani.
Ob tem tudi Jasmin Handanović na stadionu Matija Gubec svoje mreže še ni uspel ohraniti nedotaknjene. Pričakovan uvodni nalet podprvakov iz Maribora je na kratko prekinila poškodba branilca Marka Šulerja, ki pa se je vendarle vrnil na travnik. A le za nekaj minut, poškodba je bila hujše narave, zato je Korošca zamenjal Aleksander Rajčević. V 10. minuti velika priložnost za gostitelje. Škrbić je lepo pripravil strel Urošu Jovanoviću, ki je močno in natančno sprožil, a se Handanović ni dal. Maribor je v nadaljevanju prvega polčasa le vzpostavil pričakovano razmerje moči na terenu, prevzel terensko pobudo, a do priložnosti za gol le ni prišel. Vijoličasti so prvič resneje ogrozili domača vrata ob prekinitvi v 25. minuti, ko je s kakšnih 25 metrov sprožil Dare Vršič, vendar je bil domači čuvaj mreže Marko Zalokar zanesljiv.

Dare Vršič je v Krškem zabil deveti gol v sezoni. Ob tem se lahko pohvali še z enajstimi asistencami. FOTO: Miro Majcen

Le dobro minuto kasneje pa enajstmetrovka za Krško. Brazilec Rodrigo Defendi je s hrbta zrušil Filipa Dangubića in Posavci so imeli veliko priložnost za vodstvo. Odgovornost je prevzel prav Dangubić in zanesljivo premagal Handanovića (1:0). Mariborčani so odgovorili s poskusom Luka Zahovića, ki je po podaji Dina Hotića meril z glavo, a je bil vratar Zalokar še naprej zanesljiv. Posavcem je gol vlil novih moči, okrepil samozavest in gostitelji se niso opredelili na branjenje svojih vrat, pač pa so še naprej igrali navdahnjeno tudi v napadu. Morda celo preveč napadalno, saj so pozabili na obrambo in po (pol)protinapadu so gostje izenačili. Podal je Mitja Viler, iz prve pa je neubranljivo zadel Dare Vršič. To je bil že deveti gol Vršiča v sezoni. Gostje iz štajerske prestolnice so v nadaljevanje startali še bolj podjetno in napadalno ter že po nekaj minutah mprišli do "smrtne" priložnosti za prvo vodstvo na tekmi. Spet je bil podajalec Viler, izkušeni Milivoje Novaković pa je iz bližine ustrelil preko gola. Iz minute v minuto se je pritisk gostov krepil, Krčani so bili vse bolj stisnjeni na svojo polovico in gol podprvakov iz Maribora je visel v zraku. Domačini niso več razmišljali niti o protinapadih, pač pa so se opredelili braniti (neodločeni) rezultat. Hud pritisk Maribora, ki je veljal v prvih 20-25 minutah nadaljevanja, je nato vendarle malo popustil, kar je bilo dobrodošlo spoznanje za vidno izčrpane Posavce. A pričakovati je bilo nov nalet podprvakov v sami končnici. Maribor, ki je v Krško dopotoval z zalogo osmih tekem brez poraza, je v zadnjih minutah lovil gol za zmago in nov korak k naslovu. A, predvsem zaradi nekaterih nepričakovanih mariborskih napak, so bili v končnici zelo nevarni tudi Krčani. Že v sodniškem dodatku je Zahović lepo oddal žogo Novakoviću na 13, 14 metrov, slovenski reprezentant, ki je zapravil še nekaj priložnosti, pa je akcijo končal s preveč medlim strelom. Malce pozneje so domači branilci blokirali še strel Marcosa Tavaresa, tako da je ostalo pri delitvi točk.