Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 27. 01. 2018 16.03 |

Za novim napadalcem Maribora Janom Mlakarjem je sanjska prva tekma v dresu slovenskega državnega prvaka, ki je na prijateljskem obračunu na domačem stadionu ugnal avstrijskega tretjeligaša SC Weiz (3:0). Po prvem polčasu brez golov so zadeli Luka Zahović, ki je igral prvič po poškodbi, Marcos Tavares in novinec Mlakar.

Izjava Darka Milaniča po tekmi z SC Weiz

Četrto prijateljsko tekmo je slovenski državni prvak v domačem Ljudskem vrtu začel s precej pisano postavo, v kateri je priložnost v golu Maribora dobil Matko Obradović, poleg vratarja pa tudi papirnati rezervisti Luka Koblar, Luka Uskoković, Žan Kolmanič in Amir Dervišević. Novinec v vrstah vijoličastih Jan Mlakar je na klopi čakal na znak trenerja Darka Milaniča, ki je proti avstrijskemu tretjeligašu prvi napadalni poskus svojih varovancev pozdravil v tretji minut, ko je Dervišević z razdalje meril prek vrat.

Luka Zahović.
Luka Zahović. FOTO: Aljoša Kravanja

Dve minuti kasneje je Valon Ahmedi po lepi akciji z Jasminom Mešanovićem v priložnost poslal Dareta Vršiča, a je bil gostujoči vratar Sascha Herrer na mestu. Med redkimi poskusi Avstrijcev velja izpostaviti tistega v 16. minuti, ko je po protinapadu zgrešil Lukas Gabbichler. V 24. minuti Damjan Bohar ni izkoristil prodora pred gostujočega vratarja, ki je njegov poskus odbil v kot, nekaj dodatnih sivih las pa je Milaniču ob že tako razredčenem igralskem kadru v 26. minuti povzročila poškodba Ahmedija, ki ga je zamenjal Dino Hotić. Polčas so Mariborčani sklenili z ostro podajo Vršiča pred gol, kjer pa je bil spet na pravem mestu Herrer.

Mlakar postavil piko na i
V drugi polčas so Štajerci krenili z osveženo postavo, priložnost pa je dobil tudi Mlakar in ob enem prvih stikov z žogo je mladi slovenski reprezentant zrežiral vodilni zadetek. Po hitri akciji in prodoru po levem boku je zaposlil Luko Zahovića, ki je žogo s pomočjo vratnice mojstrsko z zunanjim delom nogometnega čevlja pospravil za hrbet vratarja. To je bil prvi nastop za Zahovića po drugi težji poškodbi v sezoni.

Mlakar je bil po skoraj točno uri igre tudi sam blizu zadetku, a je z glavo meril prek vrat. Tri minute kasneje se je avstrijska mreža vseeno zatresla, kapetan Marcos Tavares je izkoristil podajo Adisa Hodžića s krila in odbitek čuvaja mreže pospravil v gol. Rezervni vratar gostov Alen Pašagić bi v 71. minuti kmalu "zaposlil" še Mlakarja, ki pa za razliko od izkušenejšega Tavaresa ni izkoristil svoje priložnosti. Zahović je bil do konca obračuna najaktivnejši med Štajerci, najprej je njegov poskus v 78. minuti zletel mimo desne vratnice, minuto kasneje pa je strelec vodilnega gola že preigral vratarja, nato pa z levico precej s strani zgrešil vrata.

Domači navijači, ki so Mlakarja toplo spodbujali vse od vstopa v igro, so bili za podporo nagrajeni v 86. minuti, ko je nekdanjega člana Domžal našel Hotić, 19-letni napadalec pa je po samostojni akciji in prodoru mimo treh nogometašev z natančnim strelom z roba kazenskega prostora postavil končni izid.