Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Dva gola Kronavetra in mojstrovina Kapuna za sedmo zaporedno zmago Olimpije

Nova Gorica, 18. 09. 2015 21.06 |

Nogometaši Olimpije so na derbiju 10. kroga Prve lige Telekom Slovenije s 3:0 na gostovanju ugnali Gorico. Ljubljančani so se morali sicer za rekordno sedmo zaporedno zmago precej potruditi. Dva gola je dosegel Rok Kronaveter, enega pa Nik Kapun.

Obračun vodilnih klubov so bolje začeli gostitelji, ki so si priigrali nekaj polpriložnosti, a so bili v zaključkih akcij premalo natančni. Na drugi strani je prvi svoj strel preizkusil Andraž Šporar, čigar poskus z razdalje je zletel prek vrat Grege Sorčana. Pri gostiteljih je nato z roba kazenskega prostora nevarno sprožil Sandi Arčon, žoga je zletela malenkost mimo leve vratnice gola Aleksandra Šelige. V 28. minuti je imel izjemno priložnost Amel Džuzdanović. Miran Burgić mu je lepo 'zavrnil' žogo na rob kazenskega prostora, mladi slovenski reprezentant je neoviran prišel do strela, a zgrešil cilj. Ljubljančani so se nato le nekoliko otresli pritiska. V 38. minuti je nevarno streljal Miha Zajc, ki pa je meril preko gola.

V 44. minuti je Matija Širok poslal natančno žogo v kazenski prostor, na drugi vratnici se je povsem sam znašel Arčon, a je z glavo neoviran meril v naročje Šeligi. V akciji, ki je sledila, je Šporar prehitel Alena Jogana, kapetan je s prekrškom zaustavil napadalca Olimpije in sodnik Nejc Kajtazović je upravičeno pokazal na najstrožjo kazen. Strel z bele točke je hladnokrvno izvedel Rok Kronaveter in Ljubljančane popeljal v vodstvo.

Rok Kronaveter je tako načel mrežo Gorice.
Rok Kronaveter je tako načel mrežo Gorice. FOTO: NZS

Na uvodu v drugi polčas je nevarno zapretil Zajc. Sorčan se je izkazal z odličnim posredovanjem. V 53. minuti so bili Goričani blizu izenačenja. Blessing Eleke je močno streljal z desne strani in stresel vratnico. Po novem obdobju premoči gostiteljev so znova zapretili tudi gostje. Do strela je prišel Šporar, ki je meril mimo leve vratnice. V 66. minuti nova velika priložnost za izenačenje. Po podaji z desne strani je pred vrati do strela prišel Eleke, a ljubljanska obramba je žogo odbila v kot. Medtem, ko so gostitelji lovili izenačenje, so nogometaši Olimpije podvojili prednost. Z mojstrskim strelom z razdalje je zadel rezervist Nik Kapun. Piko na i zmagi Olimpije je v 89. minuti postavil Kronaveter.

Olimpija je prišla do sedme zaporedne zmage, Gorica pa prvič v sezoni ni dosegla gola.

Gorica – Olimpija 0:3 (0:1)