Prva liga Telekom Slovenije

Domžale, 25. 02. 2017 18.35 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši velenjskega Rudarja in Domžal so se v 22. krogu PLTS razšli z 1:1. Igralci Kalcerja iz Radomelj pa so v Domžalah izgubili proti Aluminiju z 0:3. S tem so Kidričani naredili velik korak k izognitvi zadnjemu mestu na koncu sezone.

• Vrhunci tekme Rudar - Domžale
    04:27
    Vrhunci tekme Rudar - Domžale
  • Vrhunci tekme Radomlje - Aluminij
    03:18
    Vrhunci tekme Radomlje - Aluminij
Domžalčani so bili na pragu zmage, ki bi jih priključila vodilnima Mariboru in Olimpiji, a je njihovo veselje pokvaril prvi strelec lige Dominik Glavina. FOTO: Aljoša Kravanja

Novi velenjski strateg Vanja Radinović je z remijem debitiral na domačem stadionu. Knapi, ki so bolj ali manj zadržali ekipo iz jesenskega dela, so bili sicer predvsem v drugem polčasu podrejeni Domžalčanom, ki so si priigrali številne priložnosti, a jih tudi zapravljali. Eno je sicer izkoristil Jure Balkovec in vse do izteka četrte minute sodniškega dodatka je kazalo, da bo ta dovolj za zmago. Toda nezbrana obramba je v izdihljajih tekme popustila in Dominiku Glavini dovolila, da je zdaj sam na vrhu strelske lestvice z 11 zadetki. Kljub temu so Domžale trdno na tretjem mestu, Rudar pa ostaja sedmi.

Gledalci v prvem polčasu niso videli zadetkov, čeprav so predvsem Domžalčani kar velikokrat poskušali s streli, a bili večinoma premalo natančni. V četrti minuti je prvi zagrozil Luka Volarič, v 20. je od daleč premalo natančno meril Ivan Firer, v 24. in 27. še en novinec Petar Franjić, v 33. in 43. Žan Majer s streloma od daleč, v 40. minuti pa je bil spet premalo natančen Firer. Pri domačih je bil najbolj razigran Bojan Vručina, ki je v uvodu trikrat opozoril nase, a izida ni spremenil, pozneje pa bil aktiven pri podajah v nevarna območja, a naslovniki njegovih žog niso znali spraviti v mrežo gostov, posebej Mitja Lotrič v 35. minuti, čigar strel je lepo obranil Dejan Milić, in v 45., ko je Glavina zatresel le zunanji del mreže.

Simon Rožman, trener NK Domžal.
Simon Rožman, trener NK Domžal. FOTO: Damjan Žibert

V uvodu drugega dela so gosti povedli. V 48. minuti je Majer priboril prosti strel 25 metrov od velenjskega gola. Izvrstno ga je nato izvedel Jure Balkovec, ki je zadel spodnji desni kot domačih vrat. Devet minut zatem je Jan Repas s 15 metrov meril malce premalo natančno. V 63. minuti so malce zagrozili tudi gostitelji, a je bil Vručina premalo odločen pred Milićem, ki je zgrabil žogo. Štiri minute zatem so bili spet nevarni v drugem delu še bolj razigrani Domžalčani, toda na koncu je žoga po strelu Amedeja Vetriha s približno desetih metrov malce z leve strani končala v naročju domačega vratarja Mateja Radana. V 73. minuti je Balkovec znova izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov, zadel nekoga v živem zidu in skorajda presenetil Radana. Ta se je že vrgel v svojo levo stran, žoga pa je po njegovi desni zletela z igrišča le malo mimo vratnice. Velenjski vratar se je nato izkazal še v 85. minuti po Vetrihovem strelu od daleč. V sodniškem podaljšku so sicer gosti še enkrat zatresli mrežo domačih, a je bil Alen Ožbolt v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 1:0. Ko je že kazalo, da bo to tudi končni izid, pa je gostujoča obramba nerazumljivo pustila ogromno prostora kopici velenjskih nogometašev, ki so se znašli za domžalskimi branilci, med njimi je bil tudi spretni Glavina, ki je z glavo žogo poslal v mrežo za 1:1.

Aluminij je dobil bitko z Radomljani. Lahko v nadaljevanju sezone zbeži predzadnjemu mestu? FOTO: Aljoša Kravanja

Predzadnji Kidričani so naredili velik korak k izognitvi zadnjemu mestu na koncu sezone, saj so še drugič na treh tekmah premagali zadnjeuvrščene Radomljane. Potem ko se je prvo medsebojno srečanje v Domžalah, kjer igrajo Radomlje svoje domače obračune, končalo z 2:2, drugo pa v Kidričevem z 2:1 v korist domačih, so danes izbranci Slobodana Gruborja po zaslugi drugega polčasa prišli do zmage s 3:0 in že 12 točk prednosti pred današnjim tekmecem.

V prvem polčasu pa so prevladovali Radomljani, ki so bili občutno boljši tekmec, toda zadetka jim proti precej "rezerviranim" gostom, ki niso niti enkrat ogrozili domačih vrat, ni uspelo zabiti. Imeli pa so štiri obetavne priložnosti. V šesti minuti je Kristjan Šipek malce z leve strani kazenskega prostora meril mimo gola, pet minut pozneje je s strelom z glavo zgrešil še Josip Balić. V 22. minuti je v kazenski prostor prodrl Marko Nunić in prav tako malo z leve strani žogo poslal mimo nasprotne vratnice. V sredini kazenskega prostora je sicer imel na voljo povsem samega Šipka. Zadnjo priložnost so domači zapravili v 30. minuti, ko je Robi Jakovljević sprožil od daleč iz prve, a je bil Luka Janžeković na mestu.

Drugi polčas so gosti začeli bistveno bolj odločno, Matic Vrbanec je v 48. minuti meril mimo gola, deset minut zatem pa je s prostega strela lepo podal v kazenski prostor, kjer je bil ob Tinu Karamatiću najvišji Josip Zeba in z glavo matiral Aljaža Ivačiča. V 71. minuti so gostje iz Kidričevega zabili nov žebelj v krsto domačih, ki so bili v drugem polčasu povsem nerazpoznavni v primerjavi s prvim. Prosti strel z desne strani je spet izvedel Vrbanec, domači branilci so žogo odbili na rob kazenskega prostora, tam pa je iz prve močno sprožil Ganec Derrick Mensah in zadel v desni spodnji kot domačih vrat. Zadnje upe domačih je v 81. minuti pokopal Vrbanec, ki je iz bližine zadel po podaji Francesca Tahiraja. Nekaj trenutkov pozneje so prvič v drugem delu zagrozili domači, s približno 11 metrov je streljal Karamatić, izvrstno pa je posredoval Janžeković, ki je žogo preusmeril v vratnico.