Prva liga Telekom Slovenije

Ljubljana, 06. 07. 2016 20.30 |

Škotski prvak Celtic je slovensko turnejo nadaljeval s prijateljsko tekmo v ljubljanskih Stožicah, kjer je v dvoboju dveh udeležencev kvalifikacij za Ligo prvakov glasgowski klub ugnal Olimpijo (1:2). Dva zadetka je prispeval Leigh Griffiths, domači navijači pa so pozdravili gol Mihe Zajca.

Slovenski državni prvaki bodo prvo uradno tekmo odigrali v sredo, ko bo v Stožicah ob prenosu na Kanalu A in VOYO na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij gostoval slovaški prvak Trenčin.

Dvoboj zelenih v zeleni prestolnici Evrope je bolje začel eden najslovitejših klubov na svetu. Celtic je na prvi pripravljalni tekmi v Sloveniji remiziral s Celjem, potem ko je že zaostajal z 0:2, a v Stožicah pred okoli 2.000 gledalci Škoti te napake več kot očitno niso bili pripravljeni ponoviti. Ekipa slovitega stratega Brendana Rodgersa, ki je v Premier League nazadnje vodil Liverpool, je v tretji minuti zapretila prek enega v sredo najnevarnejših mož Leigha Griffithsa, čigar zavit strel na drugi vratnico Aleksandra Šelige je po podaji Mousse Dembeleja zletel za las mimo vrat. Na drugi strani je z lepim volejem po slabo izbiti podaji iz kota zapretil Denis Klinar, žoga je končala na zgornjem delu mreže vratarja Craiga Gordona. Po prostem strelu kapetana Darijana Matića je Miha Zajc v protinapadu našel mladega Jakoba Novaka, ki pa je meril točno v gostujočega čuvaja mreže. V razgibanem obračunu je imel nato nekaj dela tudi Šeliga, ki ga je preizkusil Dembele, Gordona pa s še enim prostim strelom Julius Wobay. Dembele je povzročal veliko preglavic zadnji vrsti zeleno-belih in Šeliga ga je s hitrim posredovanjem ustavil v 21. minuti, Gordon pa je imel precej sreče, da je poskus Blessinga Elekeja z glavo po podaji Zajca poletel mimo njegovega okvirja. Celtic je povedel v 27. minuti, ko je Griffiths izkoristil napako v zadnji vrsti zmajev, ki so se nato slabo postavili in dovolili natančen strel po tleh z roba kazenskega prostora.

V drugi polčas so domači krenili bolj odločno in že v enem prvih napadov je Eleke našel Zajca, ta pa je meril za las mimo vrat škotskih prvakov. Griffiths je zapravljivost Olimpije kaznoval s še enim natančnim strelom v 56. minuti, ki je pomenil vodstvo z 2:0, a so nato tudi slovenski državni prvaki razveselili svoje navijače. Andraž Kirm je na svojem debiju z glavo našel Elekeja, ta pa je nastavil žogo Zajcu za natančen in lep strel v zgornji kot vrat Celtica. Gostje bi lahko slavili tudi višjo zmago, a po drugi strani bi lahko Olimpija tudi "ukradla" remi. Ryan Christie se je 15 minut pred koncem tekme znašel iz oči v oči z Darkom Brljakom, ki pa je njegov strel ubranil. Lepi priložnosti sta imela Novak (spet po podaji Kirma) in v sodnikovem dodatku še Aris Zarifović, ki po prostem strelu ni bil natančen z glavo. V drugem polčasu so bili na zelenici vsi novinci ljubljanskega kluba - poleg Kirma tudi nekdanji reprezentančni napadalec Etien Velikonja in mladi branilec Đorđe Crnomarković, morda zaskrbljujoče pred odmevnimi evropskimi preizkušnjami v kvalifikacijah za Ligo prvakov je manjkal prvi nogometaš zadnje sezone Rok Kronaveter.