Prva liga Telekom Slovenije

Nova Gorica, 18. 03. 2017 17.29 |

V novogoriškem Športnem parku sta se v okviru 25. kroga Prve lige Telekom Slovenije pomerili ekipi Gorice in Domžal. Domžalčani zmage nad Olimpijo v prejšnjem krogu niso uspeli nadgraditi z novo proti Gorici, ki je bila boljša in slavila s 3:1. Gostje so tekmo končali tudi z igralcem manj. Krčani so v derbiju spodnjega dela lestvice v gosteh premagali Radomlje z 2:0.

Miran Srebrnič po zmagi nad Domžalami

Novogoričani so se z zmago, ki so si jo priigrali v drugem polčasu, današnjim tekmecem, ki zasedajo tretje mesto na lestvici, približali na šest točk. Domžalčane, ki so bili precej konkretnejši v prvem polčasu, v drugem pa padli v igri in ostali še brez izključenega Denisa Halilovića, so na domačem igrišču ugnali še drugič v sezoni. V prvem polčasu so bili precej konkretnejši Domžalčani, ki so prihajali do strelov, a jih vse do konca polčasa niso znali unovčiti. V deveti minuti je Alen Ožbolt iz bližine desnega roba kazenskega prostora žogo poslal malo čez gol, Zeni Husmani je v 20. minuti z več kot 20 metrov meril le malce premalo natančno, poskusa Jana Repasa in Žana Majerja od daleč pa je ustavil Grega Sorčan.

Slednji pa je moral po žogo v svojo mrežo v 42. minuti, ko je po Majerjevi podaji iz kota z leve strani Denis Halilović iz sredine kazenskega prostora žogo z glavo preusmeril v malo mrežico ob drugi vratnici. To je bil drugi Halilovićev zadetek v sezoni. V drugem polčasu pa so pritisnili tudi Novogoričani in v 58. minuti izenačili. Po podaji Bedeja Amarachija Osuija z leve strani je z glavo od domžalskih branilcev pozabljeni Andrija Filipović zadel za 1:1. V 63. minuti se je tekma še bolj nagnila na stran gostiteljev. Takrat je namreč v svojem kazenskem prostoru Halilović spotaknil prodirajočega Filipovića in sebi prislužil drugi rumeni karton na tekmi, tekmecem pa najstrožjo kazen. To je znova zanesljivo izvedel Miran Burgić, ki je dosegel 12. gol v sezoni, osmega z bele točke.

Osem minut pozneje so Primorci še enkrat unovčili številčno premoč. Najprej je z desne strani na vrh kazenskega prostora podal Filipović, Burgić je z glavo nato žogo poslal proti vtekajočemu Jaki Kolencu, ta pa je nato iz prve matiral Dejana Milića za 3:1. Filipović je imel v 79. minuti lepo priložnost za 4:1, ko je po protinapadu takoj sprožil, Milić pa je s konicami prstov žogo odbil čez gol. Takoj zatem je ustavil še poskus Alena Jogana. Novogoričani bodo v 26. krogu 29. marca gostovali v Ljubljani, Domžalčani pa bodo gostili Aluminij.

Varovanci Mirana Sreberniča so dobili pomeben obračun z Domžalami.
Varovanci Mirana Sreberniča so dobili pomeben obračun z Domžalami. FOTO: Damjan Žibert

Krčani do prve zmage pod novim vodstvom
Radomljani so na obeh jesenskih medsebojnih dvobojih s Krčani iztržili po točko, tokrat pa so ostali brez. Krško je kljub odsotnosti Filipa Dangubića, strelca zadnjih treh krških golov, z boljšo igro v drugem polčasu prišlo do dveh zadetkov, ki sta ga utrdila na osmem mestu. Radomljani, ki so bili predvsem v uvodu prvega polčasa zelo živahni in nekajkrat blizu zadetka, pa ostajajo pri zgolj eni zmagi ter trdno zasidrani na zadnjem mestu. Uvod obračuna v domžalskem športnem parku je bil zelo razburljiv, ob kar nekaj priložnostih so domači kar dvakrat zatresli okvir vrat, enkrat vratnico (Leo Ejup v drugi minuti), enkrat prečko (Robi Jakovljevič v peti minuti), blizu zadetka pa je bil v peti minuti tudi Kristijan Šipek, čigar strel z glavo iz bližine je Marko Zalokar lepo obranil. Nadaljevanje je prineslo malo manj razburjenja, čeprav so domači v prvem polčasu zbrali kar osem strelov proti vratom.

V uvodu drugega polčasa pa so Krčani povedli s prvim strelom, ki so ga sprožili v okvir vrat. V 48. minuti je po dolgi podaji v kazenski prostor Jan Gorenc žogo z glavo oddal do Tončija Mujana, ki je z desetih metrov močno sprožil in matiral nemočnega Vjekoslava Andrića. V 57. minuti bi kaj lahko bilo že 2:0, potem ko je Nikola Gatarić z desne strani kazenskega prostora žogo poslal mimo vratarja Andrića proti oddaljeni vratnici in jo - na njegovo žalost - tudi zadel. Ostalo je pri 1:0. V nadaljevanju si ekipi dolgo nista pripravili pravih priložnosti, ob koncu tekme pa so piko na i pomembni zmagi postavili Krčani, ki so na levi strani odvzeli žogo domačim, hitro stekli v protinapad, žogo pa je na koncu v mrežo za končnih 2:0 pospravil Gatarić. Radomljani bodo v 26. krogu 29. marca gostovali v Mariboru, Krčani pa dan prej v Kopru.