Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Grofje v Ljudskem vrtu na kolena spravili vijolice, Maribor z 'jalovimi' napadi razočaral

Maribor, 17. 05. 2017 06.30 |

V 34. krogu Prve lige so na Ljudskem vrtu gostovali Celjani, katerih cilj je jasen. V mislih gostov je bila le zmaga, ki so si jo zagotovili po zadetkih Cveka in avtogolu Hodžića, s tem pa so ohranili upanje na evropsko vstopnico (0:2).

• Zadetek Lovra Cveka na tekmi proti Mariboru
    01:14
    Zadetek Lovra Cveka na tekmi proti Mariboru
  • Avtogol Hodžića na tekmi med Mariborom in Celjem
    01:16
    Avtogol Hodžića na tekmi med Mariborom in Celjem

Vijoličasti so pred tedni že osvojili naslov državnih prvakov, vendar pa jim sreča po doseženi lovoriki očitno ni naklonjena. Med vikendom so namreč izgubili proti Aluminiju,tokrat pa so na domači zelenici premoč morali priznati tudi Celjanom. "Do konca prvenstva so še tri tekme, na voljo je še devet točk. Zmagati bo potrebno vse, da dosežemo naš cilj. Jaz verjamem v to in v Maribor gremo po zmago. Zavedamo se, da bo težko, saj igramo proti državnim prvakom, ampak verjamemo, da se še lahko uvrstimo v evropske kvalifikacije, zato gremo na vse ali nič in kar se bo zgodilo, se bo zgodilo," je bil pred tekmo prepričan kapetan grofov  Jure Travner. Dokler bodo namreč obstajale matematične možnosti, se bo s soigralci s ponosom borili do konca, kar so Celjani prikazali tudi na mariborskih tleh.

Maribor - Celje - 1
Maribor - Celje - 1 FOTO: Damjan Žibert

Maribor je tudi tokrat zaigral z nekoliko drugačno postavo. Tudi po porazu z Aluminijem je bil strateg vijolic Darko Milanič jasen, v zaključku sezone bo vztrajal pri enajsterici z igralci, ki so doslej igrali manj. Na obračunu s Celjem ni mogel računati na Blaža Vrhovca, medtem ko sta se v enajsterico vrnila Mitja Viler in Luka Zahović. Prav slednji je bil kmalu po začetnem sodnikovem žvižgu povsem motiviran za zmago in tako pozabil na prepovedani položaj. Tekmo so obetavneje pričeli nogometaši v vijoličastih dresih, lepo priložnost je tako z glavo zapravil Marcos Tavares, izkazali pa so se tudi gostje, ki so se nekajkrat prebili do strela na vrata Marka Obradovića. V samostojni akciji se je znašel Matej Podlogar, vendar pa ga je tik pred golom še pravočasno zaustavila domača obramba. Tudi na drugi strani je bilo živahno, ko je strel Valona Ahmedija končal nad vrati Celja, vijoličasti pa se nikakor niso uspeli zbrati in zatresti mreže gostujočega moštva. V prvem polčasu sicer gledalci niso videli obetavnejših priložnosti, še najlepša se je izmuznila vijolicam, ko se je v ugodnem položaju znašel Dino Hotić, vendar pa je žoga romala mimo desne vratnice. Slednji je nekaj minut zatem lepo zaposlil soigralce v kazenskem prostoru, vendar pa je bil pri zaključku nenatančen Tavares.

Maribor - Celje - 8
Maribor - Celje - 8 FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je prva lepša priložnost pripadla Celjanom, nevaren je bil Podlogar, ki pa se je znašel v prepovedanem položaju. Zato pa je imel več sreče čez nekaj minut Lovro Cvek, ki je poslala žogo za hrbet Obradovića. Gostje pa se niso zadovoljili zgolj z zadetkom in takoj v naslednjem napadu vnovič pritisnili na vrata vijolic, nevaren vendar neuspešen je bil Rudi Požeg Vancaš, zatem pa z glavo nenatančen še Dalibor Volaš. Po začetnem šoku po prejetem zadetku so domači opravili dve menjavi, potem pa zapretili nasprotnikovim vratom, vendar Matjaž Rozman tudi tokrat ni imela pravega dela. Nekaj težav so mu nekaj trenutkov zatem povzročili Mariborčani, ki so skušali s strelom Aleksa Pihlerja izkoristiti zmedo v kazenskem prostoru. Željo po izenačenju je pokazal tudi Hotić, ki pa je streljal previsoko in žoga je končala med publiko. Zato pa so nepozornost na drugi strani znali izkoristiti grofje, ki so že drugič zatresli mrežo domačih, tokrat po avtogolu nesrečnega Adisa Hodžića. Vse do konca so proti vratom Rozmana še nekajkrat zapretili varovanci Darka Milaniča, vendar kljub temu niso uspeli spremeniti rezultata vse do končnega sodnikovega žvižga.

Postavi:
Maribor:
Obradović, Hodžić, Rajčević, Šuler, Viler, Vujčić (od 61. minute Ogrinec), Hotić, Pihler (od 74. minute Novaković), Ahmedi (od 62. minute Bajde), Zahović, Tavares

Celje: Rozman, Brecl, Džinić, Travner, Vidmajer, Cvek, Pungaršek (od 79. minute Pišek) , Podlogar, Požeg Vancaš, Cvijanović (od 92. minute Klemenčič), Volaš (od 90. minute Lupeta)