Prva liga Telekom Slovenije

VIDEO in FOTO: Olimpija ostaja stoodstotna, zmago v Novi Gorici zagotovila Abass in Eleke

Nova Gorica, 23. 07. 2017 06.30 |

T.Š./N.A./M.J.
166

Drugi krog nove sezone PLTS sta v novogoriškem Športnem parku zaključila Olimpija in Gorica. Dvoboj drugo in tretje uvrščene ekipe minule sezone so zasluženo dobili Ljubljančani, ki so dosegli po en gol vsak polčas (0:2). Uspešna sta bila Issah Abass in Blessing Eleke. Tekmo si je ogledal tudi Andres Vombergar.

• Gol Issaha Abassa za vodstvo 0:1 proti Gorici
    01:07
    Gol Issaha Abassa za vodstvo 0:1 proti Gorici
  • Domiselna peta Alvesa in gol Elekeja v Novi Gorici
    01:04
    Domiselna peta Alvesa in gol Elekeja v Novi Gorici

Sinje-modri so se, potem ko so z zmago in neodločenim rezultatom izločili armenski Širak, v drugem krogu kvalifikacij merili s Panioniosom, ki pa je bil v obeh tekmah previsoka ovira. Med obema evropskim preizkušnja so Primorci odigrali tudi srečanje v PLTS s Krčani, ki so po zaslugi Miljana Škrbića vknjižili vse tri točke. Goričani so pred tekmo z Olimpijo nanizali tri zaporedne poraze, a s tokratnim nasprotnikom niso izgubili zadnjih treh tekem. Prav po zaslugi zadnje zmage v Novi Gorici pa so si Grega Sorčan in soigralci v minuli sezoni storili odločilen korak do drugega mesta.

Ljubljančani na drugi strani so že preboleli hiter zaključek evropskega udejstvovanja, saj so se z zmago nad Celjani v 1. krogu PLTS zavihteli na vrh prvoligaške razpredelnice. Ljubljanski strateg Igor Bišćan, ki bo tudi v Novi Gorici pogrešal Nemanjo Mitrovića, je uvodno tekmo PLTS izkoristil za predstavitev četverice novincev, saj so prvo tekmo v slovenskem prvenstvu ob Brkiću odigrali tudi Stefan Savić, Tomislav Tomić in Mitch Apau.

Po uspešni registraciji je bil tokrat v udarni enajsterici proti Gorici tudi peti poletni prišlek v zmajevem gnezdu, Dario Čanađija, posojeni član Rijeke. Olimpija je želela v Novi Gorici prekiniti slabo medsebojno statistiko, v zadnjih šestih tekmah z Goričani so zeleni slavili zgolj enkrat, trikrat pa so se veselili Primorci. Tekmo je v spremstvu Mirana Rudonje in predsednika Milana Mandarića spremljala tudi bodoča okrepitev zmajev, argentinski Slovenec Andres Vombergar, ki naj bi po napovedih iz ljubljanskega tabora prvič zaigral v 3. krogu, ko se bodo zmaji merili z Aluminijem. Vombergar je v minuli sezoni nastopal za argentinski klub Los Andes.

Issah Abass je dosegel gol za vodstvo Olimpije.
Issah Abass je dosegel gol za vodstvo Olimpije. FOTO: Aljoša Kravanja
Glede na uvodne minute igre je Olimpija ambiciozno prišla v Novo Gorico. Zeleno-beli so bili boljši tekmec, do lepih priložnosti sta v 16. oziroma 17. minuti prišla Issah Abass in Goran Brkić, a je bil vratar Sorčan na pravem mestu. V zaključku polčasa je ritem igre malce padel, a so zatišje znali izkoristiti gostje. Po podaji Čanađije se je žoga odbila od goriškega nogometaša in prišla do Issaha Abassa, ki je iz nekajmetrske razdalje brez težav premagal Sorčana za vodstvo z 1:0 v 40. minuti tekme. Za Goričane je najlepšo priložnost zapravil najnevarnejši mož zasedbe Mirana Srebrnića Rifet Kapić, a je bil dovolj hiter v reakciji vratar Nejc Vidmar. V posesti žoge je imela Olimpija prednost (v odstotkih 56:44), v strelih v okvir gola pa je bilo 3:1 za Ljubljančane.

Drugi polčas je ponudil manj priložnosti kot prvi. Olimpija je brez večjih težav ohranjala rezultatsko prednost, saj Goričani niso bili pretirano nevarni. Velja omeniti priložnost Abassa v 65. minuti, ko je močno streljal iz strani, a je Sorčan strel ubranil. V 71. minuti je namesto Stefana Savića v igro pri Olimpiji vstopil Blessing Eleke in štiri minute kasneje že poskrbel za nov gol. Po dvojno podaji z Alvesom je iz roba kazenskega prostora lepo premagal goriškega vratarja. To je bil prvi gol za Elekeja v letošnji sezoni. Do konca tekme se izid ni spremenil in Olimpija po dveh krogih ostaja s 100 odstotnim izkupičkom in šestimi točkami, Gorica pa ostaja še brez osvojene točke.

Tekmo si je ogledal tudi Andres Vombergar (skrajno levo).